"Галицький бал"

"Галицький бал" відшумів в Івано-Франківську. Торік його провели вперше, намагаючись відродити світські традиції.

бал
ТСН
"Галицький бал"
"Галицький бал" відшумів в Івано-Франківську. Торік його провели вперше, намагаючись відродити світські традиції. Нинішній вечір зібрав майже 7 сотень гостей.

Колись на Галичині бали проводили кілька разів на рік – взимку, навесні та восени
. Саме закінчувались сільськогосподарські роботи, і люди мали вдосталь часу для світських розваг. У невеличкому Станіславові бальних залів колись не було. На світські раути люди збиралися у великих приватних будинках. На сучасний же Галицький бал гості з’їхалися до обласного драмтеатру.

Дівчат без бальної сукні, а юнаків принаймі без темного костюма з краваткою на бал не пускали.

Тут хіба коломийку не танцювали. А саме нею колись обов’язково починався і закінчувався кожен бал у Станіславові. Навіть довгі сукні не заважали. Нині ж студенти вальсували, грали в котильон і навіть вивчили польку.

Раніше бали, як пригадують очевидці, були більш вишуканими і стриманими. Адже молодь ходила туди тільки з батьками. Саме на балах тещі придивлялися до майбутніх зятів, а свекрухи оцінювали невісток.

Галицькі бали, кажуть, колись були доступними мало не для всіх.Їх міг організувати і ремісник, й інтелігент, і заможний купець. Бо такі заходи зазвичай були благодійними. Зібрані гроші віддавали бідним. Студентський бал, за словами організаторів, наразі благодійним бути не може. Тільки виховним.

Відео"Галицький бал"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: