Геркуланум розкопують уже 300 років

Рим – місто, яке 18 століть було заховане під вулканічною лавою, йдеться про стародавній Геркуланум на півдні Італії.

Вже 300 років, як на цьому місці тривають розкопки, що відкрили світові багатющу спадщину часів Римської імперії. Вперше на виставці в археологічному музеї Неаполя представлені усі скульптури, виявлені під час розкопок античного поселення. 

Древній Геркуланум разом із римськими містами Помпеї та Оплонтис у 1997 році організація ЮНЕСКО зарахувала до світової спадщини людства. Цей факт підтвердив, що залишки зруйнованих поселень представляють надзвичайні свідчення життя античної цивілізації.

Геркуланум
Радіо Свобода
Представник археологічного відділення з розкопок у Неаполі та Помпеях П’єтро Джованні Ґуццо наголошує, що "Геркуланум, як і Помпеї, – два унікальних міста. Унікальність у тому, що поселення повністю зникли під лавою Везувія у 79 році нашої ери. Існують інші подібні випадки в історії, але така багата монументальна спадщина у знищених містах – єдина у світі".

На початках Римської імперії Геркуланум, заснований древніми греками, славився приємним кліматом і мальовничими краєвидами. Туди їхали на відпочинок багаті римляни і навіть члени імперських родин. Після потужного землетрусу 62 року Геркуланум був зруйнований, а через 17 років місто зникає повністю внаслідок виверження Везувія. Вулкан похоронив його під лавою завтовшки 20 метрів.

Лише на початку XVIII століття за сприяння австрійського князя Д’Ельбефа почалися перші розкопки на місці катастрофічного виверження. Офіційно ж археологи почали працювати 1738 року під патронатом короля Карла III Бурбона. Після тривалої перерви археологічні наукові дослідження відновилися 1927 року і тривають донині. Відтоді мертве місто дарує дослідникам дивовижні відкриття.

Вчені-вулканологи встановили, що температура розпеченої породи сягала приблизно 320°C. Попри це на місці поселення віднайшли феноменально законсервовані не лише кам’яні будівлі, але й мозаїки, розписи, тканини і знамениті рукописи Вілли папірусів. Усі найдрібніші деталі щоденного життя стародавніх римлян – на експозиції у Неаполітанському археологічному музеї.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: