Головний приз Римського кінофестивалю отримав фільм "Братство"

Цей приз присудило стрічці міжнародне журі на чолі з Мілошем Форманом.

Головний приз четвертого Римського міжнародного кінофестивалю - "Золотого Марка Аврелія" отримав данський фільм режисера Ніколо Донато (Nicolo Donato) "Братство" (Brotherhood).

Цей приз присудило стрічці міжнародне журі на чолі з Мілошем Форманом.

У цьому році членом журі був відомий російський режисер Павло Лунгін.

Члени журі назвали володарів ще трьох срібних статуеток із зображенням римського імператора і філософа.

Приз за кращу жіночу роль отримала неперевершена Хелен Мірен (Helen Mirren), яка зіграла роль Софії Андріївни Толстой в німецько-російському фільмі "Остання станція" (The Last Station) американського режисера Майкла Хоффмана (Michael Hoffman). У роботі над цією картиною, присвяченій останнього періоду життя великого російського письменника, взяв участь продюсерський центр Андрія Кончаловського, а музику до фільму написав Сергій Євтушенко.

"Срібного Марка Аврелія" за кращу чоловічу роль журі присудило відомому італійському акторові Серджо Кастеллітто (Sergio Castellitto), що знявся в стрічці "Підніми голову" (Alza la testa).

Гран-прі міжнародного журі цього року завоював ще один італійський фільм "Людина, яка прийде" (L'uomo che verra) режисера Джорджо Дірітті (Giorgio Diritti).

Крім того, за традицією Римського фестивалю ще одного "Золотого Марка Аврелія" отримали творці фільму, який був названий кращим за підсумками голосування всіх глядачів кінофоруму. Цього року публіка також присудила цю нагороду, що в Римі вважається не менш почесною, ніж головний приз професіоналів, фільму "Людина, яка прийде". Таким чином, думки "народного журі" і метрів світового кіно цього разу майже збіглися.

22 жовтня спеціального "Золотого Марка Аврелія" за внесок у світове кіномистецтво у Римі одержала видатна американська актриса Меріл Стріп. До речі, Римський фестиваль завершився позаконкурсній прем'єрою фільму за участю Стріп - "Джулі і Джулія" (Julie & Julia) режисера Нори Ефрон, де актриса зіграла автора знаменитих американських кулінарних книг Джулію Чайлд.

Крім того, крім призів, присуджених фільмів, які брали участь в головній конкурсній програмі, на фестивалі була вирішена доля ще трьох "Срібних Марком Аврелієм". Два з них за традицією розподілили дитячі журі, які переглядають фільми в секції "Аліса в місті".

Перший приз за рішенням дітей у віці від 8 до 13 років був відданий стрічці "Остання прогулянка" (Last Ride) австралійського режисера Глендіна Айвіна (Glendyn Ivin). Діти старшого віку, у віці від 14 до 17 років, присудили нагороду картині "Зима у воєнний час" (Oorlogswinter) голландця Мартіна Кулховена (Martin Koolhoven).

Нарешті, "Срібного Марка Аврелія" за кращий документальний фільм у цьому році отримала британська стрічка "Сини Куби" (Sons of Cuba) режисера Ендрю Ланга.

Четвертий Римський міжнародний кінофестиваль пройшов в італійській столиці з 15 по 23 жовтня. Кіноогляд був заснований в 2006 році, коли перша "Золотого Марка Аврелія" завоювала картина Кирила Серебрякова "Зображаючи жертву".

Читайте також:

Кінофестиваль "Молодість" подає на Черновецького до суду

Арманд Ассанте приїхав на Київський кінофестиваль

Італійським фільмом "Баарія" відкрився 66-й Венеціанський кінофестиваль

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: