Головний єгипетський археолог обіцяє зіпсувати життя західним музеям

Головний єгипетський археолог обіцяє зіпсувати життя західним музеям

Глава Єгипетського ради зі старожитностей Захі Хавасс

Єгипет погрожує радикальними заходами музеям, які не хочуть повертати його національні цінності.

Глава Єгипетського ради зі старожитностей Захі Хавасс пообіцяв "зіпсувати життя" музеям, які відмовляються брати участь у репатріації культурних цінностей.

Заява була зроблена на міжнародній конференції з репатріації цінностей, що завершилася 9 квітня в Каїрі. Її учасники склали список предметів, які вимагають повернути із зібрань Європи і США.

Хавасс додав до свого списку, що традиційно складається з бюста Нефертіті (Новий музей, Берлін) і Розеттського каменю (Британський музей) ще й статую Рамзеса II, що зберігається в Єгипетському музеї Туріну.

У свою чергу, республіка Перу заявила права на артефакти з Мачу-Пікчу, що зберігаються в Єльському університеті (США) і багато оздоблені тканини культури Паракас, що знаходяться в Музеї світових культур в Гетеборзі. Греція зажадала повернення з Британського музею Ельгінскіх мармурів - скульптур з Парфенону.

Сирія вказала на експонати з Лувра та Ермітажу, Нігерія - на бронзові скульптури, що опинилися в приватних колекціях, Лівія - на статую Аполлона з того ж Лувру.

У 2009 Лувр вже погодився повернути до Єгипту фрески після того, як Хавасс пригрозив французьким ученим забороною на роботу в країні. Міністерство культури Франції офіційно визнало, що фрески могли бути вивезені з Єгипту незаконно.

Всього у дводенній конференції брали участь представники 25 країн: 16 в якості учасників і 9 в якості спостерігачів. Хавасс пообіцяв скликати наступну подібну конференцію вже в 2011 році.

Читайте також:

Музей Великої вітчизняної війни розсилає непрочитані фронтові листи

Вкрадений в Одесі "Поцілунок Іуди" знайшли на інтернет-аукціоні

Музей підводної скульптури в Мексиці

Повʼязані теми:

Наступна публікація