Речі Ющенка і Яценюка продали на аукціоні

В селі Кути Буського району на Львівщині влаштували аукціон, лоти для якого надали відомі українці, щоб врятувати старовинну дерев'яну святиню.

На Львівщині влаштували "Аукціоні надії", гроші з якого підуть на реставрацію унікальної дерев'яної церкви 17-го століття.

Серед експонатів були представлені картина з особистої колекції Арсенія Яценюка, копія чудотворної ікони від Сергія Тигіпка, сучаний живопис від Катерини Ющенко і рукотворна подушка Анжеліки Рудницької. Стартова ціна усіх лотів тисяча гривень. Спочатку торг ішов на сотні, однак публіка розігрілась і суми автоматично збільшувалися на тисячі.

Аукціон влаштували заради Церкви Святого Михайла, яку ще називають кутівською красунею. Храм кінця 17-го століття, збудований без жодного цвяха із так званої колотої гонти. Таких в Україні не більше десятка.

У селі ходить легенда, що храм почав будуватися у 1691 році запорізькими козаками, а завершив будівництво у 1697 році вже майстер Григорій Спасівський. Освятили ж храм на свято Михайла.

За радянські часи храм закрили, відтоді він почав руйнуватись. Злодії вкрали кілька старовинних образів, однак іконостас вдалося врятували. Наразі богослужіння у храмі не проводять, бо зазвичай кутяни моляться в іншому храмі, який на 50 років молодший за церкву Михайла.

Рух за порятунок кутівського храму започаткували студенти Львівського інституту банківської справи. Упродовж останніх 3 місяців вони збирають гроші на вулицях, серед депутатів, у банківських установах.

До аукціону в рятівників Церкви Святого Михайла було 19 тисяч гривень, після торгів додалося ще 162 тисячі 800 гривень. Тож є надія, що у старовинну дерев'яну сакральну споруду вдихнуть нове життя, інакше невдовзі ця пам'ятка залишиться лише на фотознімках. Тут мають намір створити храм пам'яті, де буде міститись інформація про історію церкви, села, і його вихідців.


ВідеоГрошовиті львів'яни рятують церкву

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: