Харукі Муракамі отримав премію в Ізраїлі

Не дивлячись на протести японців Харукі Муракамі отримав премію в Ізраїлі.

Відомий японський письменник Харукі Муракамі, автор "Полювання на овець" і "Хроніки заводного птаха", отримав в Єрусалимі престижну премію з літератури.

Премія присуджується організаційним комітетом Єрусалимської книжкової ярмарки, яка проводиться один раз на два роки, письменникам, які проголошують у своїх творах свободу і повагу до особистості. На церемонії вручення були присутні президент Ізраїлю Шимон Перес і мер Єрусалиму НДР Баркат.

У самій Японії звістка про присудження Харукі Муракамі літературної премії викликала неоднозначну реакцію громадських і благодійних організацій, які закликали письменника відмовитися від неї в знак протесту проти бомбардувань Ізраїлем сектора Газа на початку цього року.

Однак письменник приїхав в Єрусалим, прийняв нагороду і у вдячній промові сказав:
"Мені говорили, щоб я не приїжджав сюди через конфлікт у секторі Газа. Я запитав себе, чи правильно буде вирушити в Ізраїль зараз ... Як більшість письменників я ніколи не роблю так, як мені кажуть ... Письменник нічому не вірить, поки не побачить це власними очима і не доторкнеться руками ...".

Водночас, 60-річний Муракамі засудив Ізраїль за насильство проти мирних палестинців.
"У результаті атаки на сектор Газа загинуло понад тисячу осіб, включаючи багатьох неозброєних громадян. Приїжджати сюди на отримання премії означало б створювати враження, що я підтримую політику використання військової сили. Однак замість того, щоб не бути присутнім і промовчати, я обрав можливість говорити ", - сказав письменник.

"Коли я пишу роман, - заявив романіст, - у мене завжди в душі живе образ яйця, яке розбивається об високу міцну стіну." Стіною" можуть бути танки, ракети, фосфорні бомби. А "яйце "- це завжди неозброєні люди, їх пригнічують, їх розстрілюють. Я в цій сутичці завжди на стороні яйця. Чи потрібні письменники, які стоять на стороні стіни?"

Читайте також:
На Бродвеї поставили мюзикл про Буша
Горбачов вручить приз Ді Капріо
Гран-прі "Берлінале" отримав фільм "Молоко скорботи"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: