Херста продали двічі

Картину Деміена Херста продали на одному аукціоні двічі. Вперше - за 200 фунтів стурлінгів, а вдруге - за 95 тисяч.

В Ірландії відбувся аукціон робіт Деміена Херста, найдорожчого художника сучасності, але з 41 лота лише один був справжнім. Учасникам торгів потрібно було вгадати, який саме написаний Херстом, а всі інші були виконані в його манері.

Як пише газета The Independent, присутні на торгах ведучі ірландські галеристи не змогли "впізнати" оригінал Херста. Зате кінопродюсер Аллан Малоні, великий прихильник художника, вгадав роботу правильно і зумів купити її за 200 фунтів стерлінгів (близько 400 доларів).

Коли єдиний оригінал Херста був встановлений, його новий власник погодився повторно виставити роботу на аукціон, і цього разу вона пішла за 95 тисяч фунтів стерлінгів до галериста Кевіна Спіллейна.

Ідея анонімного аукціону, на якому пронумеровані лоти показували протягом трьох хвилин (як коней на скачках), належала Кевіну Аллену, організатору фестивалю мистецтв Flatlake Arts and Literary Festival, у рамках якого відбулися торги. Аллен відзначив, що напруження пристрастей на аукціоні виявилося небувалим.

У червні 2007 року об'єкт Херста "Весняна колискова" у вигляді шафки з пігулками був проданий на лондонському аукціоні Sotheby's за 9,7 мільйони фунтів стерлінгів (19,3 мільйони доларів).

Так 41-річний Херст виявився найдорожчим художником, що нині живе, у світі, залишивши позаду американця Джаспера Джонса і англійця Люсьєна Фрейда.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: