Йорданія попросила Захід повернути сувої Мертвого моря

Йорданія прагне повернути древні рукописи, які розповідають про виникнення християнства.

Йорданія попросила ряд країн Заходу посприяти у поверненні виявлених в кумранських печерах рукописів, - так званих сувоїв Мертвого моря. З такою заявою виступила міністр туризму Йорданії Маха Хатиб.

Зокрема, вона звернулася до влади Канади з проханням повернути сувої, які виставляються в даний час в музеї Торонто. 22 січня виставка рукописів переїде в Мілуокі, США. За словами Хатіб, Йорданія сподівається, що сувої Мертвого моря будуть повернені після закінчення виставок. Про реакцію країн, що приймають експозицію, не повідомляється.

Хатіб зазначила, що такий захід - єдиний спосіб повернути Йорданії 14 сувоїв Мертвого моря, вилучені Ізраїлем після Шестиденної війни з музею в Східному Єрусалимі. Під час військового конфлікту червня 1967 Східний Єрусалим був окупований Йорданією, однак у результаті війни відійшов до Ізраїлю. У 1994 році країна відмовилася від прав на цю територію.

Сувої Мертвого моря були виявлені в системі печер неподалік від стародавнього поселення Кумран в 1947 році. Вік багатьох рукописів перевищує 2000 років, в основному вони стосуються релігійних питань і проливають світло на походження християнства. Авторами текстів вважаються члени громади есеїв.

Читайте також:

Король Йорданії розпустив парламент

Громадянам Бахрейну заборонили контактувати з ізраїльтянами

Берлусконі скасував зустріч з королем Йорданії, щоб погуляти на вечірці Путіна

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: