Іспанці вимагають припинити будівництво собору Саграда Фамілія (фото)

Понад 400 діячів культури Іспанії, серед яких провідні архітектори, режисери, галеристи, закликали зупинити завершення будівництва собору в Барселоні Саграда Фамілія.

На їхню думку, будівельники "зрадили дух Гауді", завершуючи шедевр Антоніо Гауді, повідомляє Times Online. У підписаному маніфесті вони заявили, що творіння великого архітектора стало жертвою недбалої, невмілої реставрації. 

Директор мадридського музею Reina Sofia Мануель Борджа-Віллель заявив виданню, що зараз собор є лише "карикатурою на творіння Гауді". Інші підписанти назвали те, що відбувається з пам'ятником "профанацією" і "знищенням культурної спадщини" Барселони на догоду туристичній індустрії.

Будівництво собору, присвяченого Святому Сімейству, почалося в 1882 році. У 1891 році головним архітектором будівництва став Антоніо Гауді. Після його смерті в 1926 році робота над завершенням будівництва то продовжувалася, то на довгі роки зупинялася.

В середині 90-х років недобудований собор став предметом гострої дискусії, група архітекторів і містобудівників закликала до повного припинення робіт. Проте проект був продовжений, завершення будівництва планується на 2026 рік, до сторіччя з дня смерті автора.

Складність у втіленні задуму великого архітектора полягає в тому, що Гауді не складав попередніх планів робіт. Він скоріше імпровізував, вносив безліч змін під час просування будівництва. Для цього він навіть поселився в одній з кімнат собору, що будувався.

Антоніо Гауді загинув, потрапивши під трамвай недалеко від Саграда Фамілія. Поховали його в крипті недобудованого ним собору.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: