Каліфорнієць за 45 доларів став володарем колекції негативів вартістю 200 млн

Американець купив негативи Ансела Адамса, оцінені в 200 млн доларів, за 45 на гаражному розпродажі.

У США колекціонер Рік Норсіджан на гаражній розпродажі у Фресно (Каліфорнія) купив набір з 65 негативів на склі за 45 доларів. 10 років потому експерти, вивчивши ці негативи, сказали, що це справжні знімки видатного фотохудожника Ансела Адамса і коштувати цей набір може близько 200 млн доларів.

Негативи вивчали і фотографи, і графологи і навіть метеорологи (останні порівнювали умови роботи Адамса і ті, які були представлені на негативах). І всі вони однозначно, або з великою часткою ймовірності заявили, що це роботи Адамса. Зокрема, метеоролог встановив, що один зі знімків набору Норсіджана зроблений в той же день і годину, що й один з найбільш відомих фотознімків майстра.

Відомо, що у Адамса в 1937 році сталася пожежа в лабораторії, в результаті якої були втрачені близько 5 тис. негативів, третина його портфоліо. З багатьох з них фотографії ніколи не друкувалися. Наприкінці червня 2010 робота Адамса, що входила до колекції компанії Polaroid, була продана на аукціоні Sotheby's за 722,5 тис. доларів.

Читайте також:

За 3,55 млн євро продана з аукціону частина колекції знаменитого торговця картинами Воллара

Аукціон Christie's виставляє на продаж старовинні манускрипти

У німецький музей повернулася частина конфіскованої нацистами колекції

Новий Акрополь відкриється для відвідувачів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: