Каліфорнієць за 45 доларів став володарем колекції негативів вартістю 200 млн

Американець купив негативи Ансела Адамса, оцінені в 200 млн доларів, за 45 на гаражному розпродажі.

У США колекціонер Рік Норсіджан на гаражній розпродажі у Фресно (Каліфорнія) купив набір з 65 негативів на склі за 45 доларів. 10 років потому експерти, вивчивши ці негативи, сказали, що це справжні знімки видатного фотохудожника Ансела Адамса і коштувати цей набір може близько 200 млн доларів.

Негативи вивчали і фотографи, і графологи і навіть метеорологи (останні порівнювали умови роботи Адамса і ті, які були представлені на негативах). І всі вони однозначно, або з великою часткою ймовірності заявили, що це роботи Адамса. Зокрема, метеоролог встановив, що один зі знімків набору Норсіджана зроблений в той же день і годину, що й один з найбільш відомих фотознімків майстра.

Відомо, що у Адамса в 1937 році сталася пожежа в лабораторії, в результаті якої були втрачені близько 5 тис. негативів, третина його портфоліо. З багатьох з них фотографії ніколи не друкувалися. Наприкінці червня 2010 робота Адамса, що входила до колекції компанії Polaroid, була продана на аукціоні Sotheby's за 722,5 тис. доларів.

Читайте також:

За 3,55 млн євро продана з аукціону частина колекції знаменитого торговця картинами Воллара

Аукціон Christie's виставляє на продаж старовинні манускрипти

У німецький музей повернулася частина конфіскованої нацистами колекції

Новий Акрополь відкриється для відвідувачів

ВідеоКаліфорнієць за 45 доларів став володарем колекції негативів вартістю 200 млн

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: