Картина Шевченка, а може, й ні...

Пензль Тараса Шевченка - так оцінили два експерти малюнок, нещодавно знайдений учителем на горищі сільської хати.

"Замковий краєвид" влітку потрапив до одного з аукціонних домів і там взялися доводити авторство Кобзаря. Але до Національного музею Шевченка, де зберігається більшість його картин, роботу не несуть. Без цього музейники у знахідку не вірять.

Акварель щойно привезли з експертизи. До цієї невеличкої роботи вже два місяці прикута увага преси: бо йдеться про знакову постать - це ж, імовірно, сам Тарас Шевченко. Перші дослідження вказали на унікальність знахідки.

Та дотепер усі чекали на висновки шевченкознавців. У Дмитра Степовика перед "Замковим краєвидом" загоряються очі - він на 99 відсотків переконаний: автор малюнка - саме Шевченко. Та науковець додає: звісно, це не шедевр. За висновками експерта, за завданням Брюллова учень Петербурзької академії Тарас Шевченко скопіював малюнок з чиєїсь гравюри. На літографічному папері 19-го століття Степовик розгледів найдрібніші деталі, притаманні саме руці Кобзаря.

У цілковитій темряві в оновленій експозиції Національного музею Тараса Шевченка сьогодні пройде театралізована нічна екскурсія. Вночі тут "оживе" Кобзар. Та, на жаль, він не зможе підтвердити чи спростувати своє авторство "Замкового краєвиду". У музеї пролити світло на цю роботу не можуть навіть найяскравішого дня, бо бачили її лише по телевізору. Музейників у цій справі насторожує все: від того, чому їм, хто щодня працює з малюнками Шевченка, не показують "Замкового краєвиду" - до таємничої історії знахідки.

В аукціонному домі переконують, що не проти передати роботу музею, але після того, як знайдеться меценат, який би віддячив за знахідку. Виставляти малюнок на торги не збираються.

ВідеоЗнайдено картину, що ніби написана Шевченком

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: