Кельська книга і фізики

Дублінський Триніті-коледж дозволив ученим-фізикам дослідити свою головну реліквію - Келську книгу.

Дублінський Триніті-коледж дозволив ученим-фізикам  дослідити свою головну реліквію - так звану, книгу Келську - багато ілюстроване Євангеліє, створене на початку IX століття. 

Одне з першочергових завдань - вивчити пігменти, використані при створенні мініатюр. Для створення малюнків ченцям-художникам було потрібно декілька видів пігментів, причому частина з них  була привезена здалеку - з берегів Середземного моря, з Афганістану. 

Учені збираються за допомогою лазера досліджувати склад фарб. У перспективі вони дослідять сторінки фоліанта за допомогою рентгену та інфрачервоних променів. Можливо, що тоді стане зрозуміле, де створювалася книга. Переказ свідчить, що робота над книгою почалася на острові Іона поблизу берегів Шотландії в монастирі, заснованому святим Колумбою, відомим монахом в Шотландії та Ірландії. 

Згодом, щоб не піддавати дорогоцінне Євангеліє ризику, його перевезли в ірландське графство Міт, в монастир Келс, де воно і зберігалося впродовж багатьох сторіч. В даний час стан пергаменту і пігментів Келської книги викликає побоювання його хранителів. Фоліант зберігається в особливих умовах і доступ до нього строго обмежений. 

Проте, за рік на Келську книгу приходить подивитися до напівмільйона туристів.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: