Книжковий ярмарок у Москві

Увага світових видавництв прикута до Москви - там відкрито Міжнародний книжковий ярмарок

Едуард Прутнік
Lenta.ru
Москву відвідав Едуард Прутнік.
Експозицію розмістили на площі у три гектари - під український стенд вистачило 30 квадратних метрів. Трагедії з цього видавці з України не роблять, кажуть, головне - аби читачам було що показати. 

Міжнародна книжкова виставка-ярмарок у Москві – одна з найяскравіших подій року, як для видавців, так й для читачів. Тут можна знайти книжки на будь-який смак. Тим паче, що цього року до виставки прикута особлива увага.

Цього року у Москві Україна представила понад 1000 назв книг від дев'яноста українських видавництв. Як і минулоріч, переважна кількість книжок - про Україну та відомих історичних постатей. Щоправда, є й відмінності.

Значно побільшало дитячих видань й літератури про українських політиків. Це знову ж таки українська тенденція, підтверджує голова Держкомітету, порівняно з минулим роком в Україні наклади дитячої літератури зросли на 130, а суспільно-політичної – на 180 відсотків. Пропозиція залежить від попиту.

Політика заполонила й полиці російських стендів. Вплив передвиборної ситуації, пояснюють тамтешні видавці. Що ж до художніх, дитячих та наукових видань, вони вже незабаром з’являться в українських книгарнях. Та ще й за нижчими, ніж в українських книжок, цінами. 

Українські видавці наголошують: змінити ситуацію можливо за рахунок збільшення аудиторії. Наприклад, виходячи на російський ринок. Такий проект вже існує. 

А ще українці тішаться, що їхній статус на виставці росте, і, ймовірно, наступного року Україна буде її почесним гостем.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: