"Князь Ігор" завоює Харків!

У Харкові готують оперу "Князь Ігор" - наймасовішу постановку за всю історію театру.

"Князь Ігор" завоює Харків!
У Харківському театрі опери та балету готується прем’єра опери Бородіна Князь Ігор. Її називають наймасовішою постановкою за всю історію театру.

За словами директора і художнього керівника ХАТОБа Георгія Селіхова, такого грандіозного видовища аматори харківської опери ще не бачили.

Поставити Князя Ігоря Селіхов мріяв 12 років - з того дня, як прийшов до оперного театру в якості художнього керівника.

Кілька років назад донецькі колеги запропонували спільну постановку під відкритим небом. Однак робота над нею відбулася тільки зараз.

"Це те полотнище, яке вимагає багатьох і багатьох тисяч гривень для постановки. Наш кошторис зараз наближається по цій виставі до чверті мільйона, до 250 000 гривень", - розповів Селіхов.

Знамениту оперу Бородіна ставлять два запрошених з Києва режисери: Володимир Лукашев - 15 років він був головним режисером у ХАТОБе - та Ірина Нестеренко - два роки тому вона ставила Самсона і Далілу.

За словами постановників, не в кожному театрі знайдеться стільки артистів, щоб подужати такий величезний спектакль.

"Мова йде про походи, так би мовити, героїзм, про битви, і коли на сцену виходить велика кількість артистів хору і співають про похід на війну, то це крім сміху нічого не викликає. Я вже не говорю про характер звучання масових сцен", - сказав Лукашев.

Найбільше учасників у пролозі й в епізоді в половецькому таборі. Через нестачу артистів, грати дружинників князі запросили 30 курсантів Університету цивільного захисту.

Під час опери її учасники кілька разів переодягаються. На 200 артистів - майже 400 костюмів. Художник-постановник Надія Швець стверджує, що створювала ескізи за історичними джерелами.

Головну роль - князя Ігоря - виконує народний артист України Микола Коваль.

Прем’єра опери відбудеться 7-8 червня.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: