Коельо на екрані?

Незалежна компанія A-Mark Entertainment вже придбала права на екранізацію бестселера Пауло Коельо "Алхімік" у Warner Bros.

Вже котрий рік Лоуренс Фішберн поривається перенести на екран твір Пауло Коельо "Алхімік" (The Alchemist), та лише тепер справа зрушила з мертвого місця: актор та незалежна компанія A-Mark Entertainment придбали права на екранізацію бестселера у Warner Bros. Планується, що фінанси вони отримають від Paradigm Motion Picture Finance Group, KMI Films, а також від приватних фондів. Натхненний Фішберн вже написав сценарій і сам планує посісти режисерське крісло.

Коельо на екрані?
Пауло Коельо
Життя Пауло Коельо є дуже цікавим. Майже в кожній його книжці можна знайти багато автобіографічних моментів. Він народився в Ріо-де-Жанейро 1947 року в сім’ї інженерів. Ще з самого дитинства мріяв бути письменником, але в 60-ті роки мистецтво в Бразилії було неофіційно заборонене військовою диктатурою. Вважалося, що митці – це те ж саме, що гомосексуалісти, комуністи, наркомани та алкоголіки. Вже тоді Пауло робив перші спроби пера. Намагаючись вберегти сина від переслідувань влади, батьки відправили його в психіатричну лікарню. 

Повернувшись із лікарні, Паоло стає гіпі. Він спрагло читає все, що потрапляє йому до рук, – від “Капіталу” Карла Маркса до індійського епосу “Бгагавадгіта”. Він прагне пізнати світ, тому подорожує. Про одну з таких подорожей сьогодні він згадує зі сміхом – якось йому пощастило пробратися зі США до Мексики лише з одним доларом у кишені! Коельо намагається віднайти себе й реалізувати. Засновує підпільний журнал, у якому висвітлює проблеми духовності, пише тексти пісень для рок-музиканта, завдяки чому й стає популярним, працює журналістом, режисером у театрі й драматургом. Невдовзі вільнолюбна тематика його віршів привертає увагу влади. Його заарештовують, звинувативши в антиурядовій діяльності.

Коельо на екрані?
“Книжка – це творіння самотності, в момент написання ти залишаєшся сам на сам із собою, щоби пізнати себе” (Коельо)
Вийшовши з в’язниці, Коельо припиняє писати, вирішивши бути звичайним, нормальним чоловіком. Він знову багато подорожує. У Голландії, в Амстердамі, Пауло випадково попадає у католицький орден RAM, який було засновано 1492 року. Там він вчиться розуміти мову знаків і віщувань, які трапляються в нашому житті. Згідно з ритуалом, орден посилає його на прощу в Сантьяго де Кампостелла. Пройшовши шлях прочан – 80 км пішки, він згодом описав цю подорож у своїй першій книжці “Паломництво”, а за рік, 1988 року, з’являється його друга книга – “Алхімік”, яка приносить письменникові світову славу.

І досі ця книжка належить до творів, які найбільше продавалися в історії Бразилії. Кількість випущених та реалізованих її примірників перевищує кількість екземплярів будь-якої іншої відомої книги за всю історію розвитку португальської словесності. 

Розповідаючи про себе як письменника, Коельо наголошує, що передовсім мусить у своїх книгах бути чесним як з собою, так і з читачем. Бо читач може вибачити погано написану книгу, але він ніколи не вибачить книжки, написаної не від душі. “Книжка – це творіння самотності,– каже Коельо,– в момент написання ти залишаєшся сам на сам із собою, щоби пізнати себе”. У творах Коельо можна прочитати багато притч, через що вважають, що великий вплив на нього мав англійський письменник Ґолдінґ, якому був притаманний такий стиль. Коельо погоджується, що він залишив слід у його душі, адже письменник складається з усіх тих книжок, які він прочитав. Але найбільший вплив нього мали Хосе Луї Борхес, Жоржі Амаду, Генріх Міллер і Вільям Блейк.

Коельо на екрані?
ілюстрації Владислава Єрка до книжки 'Алхімік'
Зазначимо, що Коельо дуже сподобалися ілюстрації Владислава Єрка, художника, що оформлює його книги в київському видавництві “Софія” (його визнано найліпшим ілюстратором книг Коельо у світі). “Думаю, що саме через ці ілюстрації ми зможемо розповсюджувати українську культуру по всьому світі”, – сказав якось письменник.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: