Колекція Ростроповича залишиться в Росії

Британський аукціонний будинок "Сотбіс" скасував торги з приводу колекції Ростроповича-Вишневської - її поза конкурсом придбав Усманов.

Мстислав Ростропович і Галина Вишневська (Фото: ng.ru)
Мстислав Ростропович і Галина Вишневська - блискуча пара (Фото: ng.ru)
Колекцію мистецтва Мстислава Ростроповича та Галини Вишневської придбав Алішер Усманов, повідомило РІА Новости джерело, близьке до британського аукціонного будинку "Сотбіс".

"Покупцем колекції є відомий російський бізнесмен Алішер Усманов," - сказав співрозмовник агентства, що побажав залишитися невідомим.

Колекція Ростроповича-Вишневської повинна була продаватися на лондонському аукціоні "Сотбіс" 18-19 вересня. У понеділок аукціонний будинок оголосив про скасування торгів.

Як прокоментував в інтерв'ю РІА Новости глава відділення "Сотбіс" у Росії та СНД Михайло Каменський, "намір покупця - зробити цю колекцію музейною".

Каменський визнав також, що покупець колекції Ростроповича-Вишневської походить з Росії, і що сума, за яку було продано зібрання, "значно перевищила попередній естімейт". Попередньо колекція оцінювалася в 26-40 мільйонів доларів.

"Я брав участь у переговорах із покупцем і Галиною Павлівною, і можу вас запевнити, що вона могла б одержати набагато більше грошей, якби аукціон відбувся. Але Вишневська, дізнавшись про можливість залишити колекцію в Росії, пішла покупцю назустріч," - розповів в інтерв'ю РІА Новости Володимир Царенков, галерист і колекціонер, що допомагав Ростроповичу та Вишневській збирати колекцію.

"Скарби янголів" Миколи Реріха (Фото: ng.ru)
"Скарби янголів" Миколи Реріха - одна з найяскравіших перлин колекції (Фото: ng.ru)
Два тижні тому було оголошено, що Алішер Усманов завершив операцію з придбання у американської компанії "Філмз бай Джоув" колекції радянських мультфільмів, яку він передав у дарунок новоствореному дитячому каналу "Бібігон".

Алішер Усманов - один із найбільших російських підприємців, генеральний директор "Газпромінвестхолдингу", власник видавничого дому "Коммерсант".

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: