Краща дитяча книга

Британці назвали кращу дитячу книгу останніх 70-ти років. Нею став роман Філіпа Пулмана "Північне сяйво", який отримав аж 40% голосів.

Англійський письменник Філіп Пулман (Philip Pullman) став лауреатом ювілейної премії Карнегі. Його роман „Північне сяйво” (Northern Lights, у США - Golden Compass), перший у трилогії „Темні засади”, названий кращою книгою для дітей за останні 70 років.

За підсумками голосування Роман Пулмана лідирував з великим відривом, набравши близько 40% голосів. На другому місці за популярністю виявився „Північний сад Тома” - 16% англійської письменниці Філіппи Пірс. Третю позицію дістав „Скелліг” американця Девіда Елмонда.

У голосуванні, що визначило володаря ювілейної премії Карнегі, взяли участь близько 5000 чоловік - бібліотекарі, вчителі, власники книжкових магазинів.

На церемонії, що відбулася в Лондоні, Філіп Пулман назвав премію Карнегі головною та найціннішою нагородою свого життя.

Також він сказав, що, на його думку, ювілейну премію слід було б присудити його співвітчизниці Філіппі Пірс, автору популярної вже майже півстоліття повісті „Північний сад Тома” (Пірс померла в січні 2007 року у віці 86 років).

„Північне сяйво” вийшло в 1995 році. Тоді ж роман одержав премію Карнегі та ще ряд нагород у декількох країнах. Екранізація роману під американською назвою „Золотий компас” вийде на екрани у грудні 2007 року.

Щорічну премію Карнегі нинішнє журі присудило журналістці Мег Розофф за повість „How I Live Now” (От як я живу) про 15-річного підлітка, що переживає глибоку внутрішню кризу.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: