Ліхтенштейн посварився з Лондоном через картину XVI століття

Влада Великобританії перешкоджає вивезенню купленої картини за кордон, через що її власник не надасть картини із своєї колекції на виставку у Лондоні.

Виставку цінностей і творів мистецтва із зібрання князя Ліхтенштейну, яка повинна була відбутися в лондонській Королівській академії мистецтв у другій половині 2010 року, скасовано. Причиною цього став конфлікт між Ліхтенштейном і Великобританією через портрет інфанта дона Дієго кисті Алонсо Санчеса Коельо (1577).

Картина була куплена князем Гансом-Адамом II у британського колекціонера в 2006 році. Роботу Санчес Коельо оцінили приблизно в два мільйони фунтів. Тоді британська влада вирішили відкласти вивіз портрета до травня 2007 року, щоб дати час зібрати відповідну суму іншим потенційним покупцям (зокрема - Національній галереї) і залишити Коельо в країні.

Потім Податкова та митна служба Її Величності почала перевірку документів, за якими портрет інфанта і ще вісім картин були продані в Ліхтенштейн. Коельо був конфіскований, потім повернутий представникам князя, однак вивозити картину з Великобританії як і раніше заборонено. Урядове відомство обіцяло завершити перевірку до 30 вересня, проте за два дні до закінчення цього терміну були розпочаті нові інспекції.

Після цього Ганс-Адам II оголосив, що в тому випадку, коли картину найближчим часом не дозволять вивезти з Великобританії (вона призначалася для Музею Ліхтенштейн у Відні або княжого палацу в Вадуці), він відмовиться відправляти предмети зі своєї колекції на виставку в Королівську академію. 16 грудня стало відомо, що свою погрозу князь виконав. Таким чином, до Лондона не доїдуть, серед інших, картини Рубенса, Йорданса і Ван Дейка. Королівська галерея вже почала переговори з іншими музеями, щоб організувати іншу виставку і "прикрити" період з вересня по грудень 2010 року.

Читайте також:

В Одесі випадково знайшли картину Тиціана вартістю 200 млн доларів

Знайдено невідому картину Леонардо да Вінчі

Британським музеям дозволили повернути вилучені нацистами картини

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: