Лист Ганді зняли з торгів

Рукопис ідеолога боротьби за незалежність Індії Махатми Ганді знятий з торгів у Лондоні. Це дає можливість Делі повернути його.

Рукопис ідеолога боротьби за незалежність Індії Махатми Ганді знятий з торгів у Лондоні, що дає Делі можливість домовитися про умови одержання листа для Індії, який Ганді написав за 19 днів до загибелі.

"Ми вирішили не виставляти на продаж манускрипт Ганді, пам'ятаючи про відчуття мільйонів індійців по всьому світу", - сказав прес-секретар британського аукціонного будинку "Крістіс" Майкл Патон.

За даними преси, індійська дипломатична місія обговорює з аукціонним будинком умови передачі безцінної реліквії Індії. Делі вважає продаж рукопису на аукціоні протизаконним, оскільки ще в 1940 році всі свої рукописи Махатма Ганді заповідав видавничому будинку "Навджіван траст", отже, і цей лист є його власністю.

В неділю уряд Індії заявив, що має намір зажадати зняття лота з торгів. При цьому були дані, що індійська влада розглядала можливість участі в торгах. Початкова вартість лота - 12 тисяч фунтів стерлінгів.

Лист, який 3 липня планувалося продати з аукціону, було написано для тижневика "Харіджан". У ньому Ганді закликав до терпимості відносно мусульман і роз'яснював співвітчизникам важливість мови урду.

Ганді загинув 30 січня 1948 року від рук радикальних індусів, що вважали, що Махатма допускає дуже багато поступки відносно мусульманської меншини в Індії. Лист виставив на аукціон Кальянам, секретар Ганді, якому "отець нації" доручив надрукувати його на машинці і передати у видавництво.

Всупереч розпорядженню Ганді, секретар не знищив рукопис, а зберіг його. У 1997 році Кальянам виставив інший рукопис Ганді на продаж, але після втручання Індії британський аукціонний будинок зняв його з продажу і передав правовласникові.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: