Лондон представляє "Сюрреалізм у Дизайні"

У лондонському Музеї Альберта та Вікторії відкрилася виставка "Сюрреалізм та дизайн".

У лондонському Музеї Альберта та Вікторії відкрилася виставка "Сюрреалізм та дизайн", завданням якої є "показати комерціалізацію сюрреалізму". Відвідувачі виставки зможуть побачити знаменитий "Телефон-лобстер" Сальвадора Далі з трубкою у вигляді гігантського червоного раку і його ж брошка "Рубінові вуста", про яку великий художник писав: "Поети всіх часів та всіх країн писали про рубінові вуста і перлові зубки, так що все, що залишалося зробити – це перетворити поетичне кліше на справжній сюрреалістичний об'єкт". 

На виставці можна побачити придуманий Далі флакон та упаковку парфумів Ельзи Скіапареллі "Король-сонце". Парфуми у флаконі мають вигляд сонця з обличчям, риси якого формують птахи, були випущені 1942 року обмеженим тиражем у дві тисячі екземплярів.

Талант Далі-архітектора та дизайнера інтер'єрів розкрився у створенні та декоруванні будинку мільярдера Едварда Джеймса, шанувальника та покровителя сюрреалізму. На виставці розповідається, що навіть найбожевільніші ідеї Далі знайшли своє втілення в інтер'єрі садиби Джеймса, окрім однієї – мільярдер все ж таки відмовився від пропозиції Далі облаштувати кімнату, "яка б пульсувала, як шлунок собаки, якого нудить". 

Поряд із шедеврами Далі можна буде побачити твори знаменитого бельгійського художника Рене Магрітта. Серед них – невелика картина "Відтворення заборонено", на якій людина дивиться у дзеркало, але бачить не своє обличчя, а свою спину. Твори Макса Ернста, Хуана Міро, Джорджо де Кіріко демонструють, наскільки органічно сюрреалізм вписався у сучасне життя, проте цим весь об’єм виставки не вичерпується.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: