Маркеса нагородили орденом

Ґабриель Ґарсия Маркес напише другу книгу мемуарів. Парламент рідної країни дякує йому.

Колумбійського письменника Ґабриеля Ґарсию Маркеса, що цього року відсвяткував 80-річний ювілей, нагородив орденом конгрес Колумбії. Церемонія нагороди відбулася 17 травня в місті Картахена-де-Індіас на півночі країни. 


Голова верхньої палати колумбійського парламенту Диліан Франсиска Торо передала Маркесові Орден Великого хреста. Вона зазначила, що ця нагорода виражає подяку співвітчизників відомому письменникові за «літературну підтримку» Колумбії.

2007 року всесвітньо відомий автор святкує відразу кілька визначних дат.

Йому вже 80 років, збігло рівно сорок років від дня виходу його найвідомішого роману «Сто років самотності». Крім того, 25 років тому, в грудні 1982 року, його нагородили Нобелівської премією. 2007 рік у культурі Латинської Америки та Іспанії носить його ім’я. 


1999 року лікарі знайшли в Маркеса рак лімфи та, фактично, винесли йому смертний вирок, відпустивши не більше року життя. Проте прогнозам і діагнозам медиків завадили сила волі та характеру письменника. Він переміг хворобу, працюючи над книгою мемуарів і новим романом. 

Відчайдушним вольовим зусиллям він позбавився раку, щоби надрукувати 2004 року, у віці 77 років, сумну, філософську, іронічну книгу «Спогади моїх сумних повій». Критика з прохолодою зустріла роман, але він посів одне з перших місць у спискові світового продажу 2004 року. 

Gabriel Garsia Marquez
Сто років самотності аж ніяк не загрожують Маркесовим творам (фото: Wikipedia)

Потому Маркес заявив, що «кинув палити». Одначе один із його найближчих друзів Плініо Апулейо Мендоса нещодавно визнав, що Ґабо завершує роботу над другою книгою мемуарів, «у якій буде відбито найбільш яскраві епізоди його життя», повідомляє Newsru.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: