Мерлін був шотландцем?

Історик-любитель стверджує, що легендарний чарівник Мерлін був реальною особою, більше того, мав шотландське коріння.

Картина Скота Густафсона "Мерлін і Артур" (Фото: pointsouth.com)
Картина Скота Густафсона "Мерлін і Артур" (Фото: pointsouth.com)
Історик-любитель Адам Ардрі, в минулому кандидат в депутати від Шотландської національної партії, опублікував дослідження, в якому доводить, що казковий чарівник Мерлін був шотландцем, уродженцем міста Гамільтон, що в графстві Ланаркшир. Більше того, відзначає оглядач The Telegraph, Ардрі переконаний у тому, що король Артур теж був шотландцем.

Книга Ардрі називається "В пошуках Мерліна: істина і легенда". Автор стверджує, що майбутній чарівник народився в сім'ї шотландського вождя на ім'я Моркен у 540 році. У 618 році Мерліна вбили по дорозі в місто Дуніпейс у шотландському графстві Стерлінгшир. Чарівник похований на кордоні Англії та Шотландії.

Король Артур, за версією Ардрі, був вихідцем із Шотландії, що народився в 559 році. Дослідник вважає, що офіційна історіографія навмисно не акцентує увагу читачів на тому факті, що чотири важливі битви Артура відбулися в районі шотландського озера Лох-Ломонд.

У літературознавстві прийнято вважати, що Мерліна вигадав Гальфрід Монмутський, англійський історик XII століття. Його персонаж, чарівник і наставник юного Артура, є збірним образом двох казкових віщунів - Мірдіна і Амброзія.

Адам Ардрі спокійно ставиться до своїх критиків: "Я не стверджую, що моїй теорії необхідно вірити. Я просто зробив усе можливе з наявними свідченнями".

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: