Мистецький арсенал збагачують експонатами, відібраними в інших музеїв

До прийому експонатів і до монтажу самої виставки дорога ще досить довга. А проте експонати активно підшуковують.

Довкола майбутнього музейного та культурного комплексу Мистецький арсенал вибухнув черговий скандал.

Перспективи самого комплексу до кінця ще незрозумілі, а для нього вже по всіх музеях збирають експонати. Деякі музейники побоюються, що їх вони бачать востаннє.

Політичний проект президента - Мистецький арсенал - нині фактично не фінансується, і вже зрозуміло, що до закінчення каденції Віктора Ющенка, навіть першу частину музею ще не здадуть.

Тут нині не триває жодних робіт, лише стелю на першому поверсі готують до фарбування. Саме на цих квадратних метрах заплановано виставку "Древо України". Лише на монтування експозиції, за умови, що вже все готово, треба півроку.

До прийому експонатів, і до побудови, до монтажу самої виставки дорога ще досить довга. А проте експонати активно підшуковують. Для цього Міністерство культури написало музейникам лист: надайте все найкраще.

Двадцять п'ять музеїв уже дали згоду. Хоч йдеться про добровільність, але спробуй відмовити своєму керівництву. Віце-спікер Микола Томенко навіть припустив, що це своєрідне пограбування музеїв.

"Ясно що директори музеїв не будуть проводити прес-конференції і звинувачувати своїх начальників. Але я спілкувався не з одним, вони у розпачі і можуть свої перлини втратити. І ніхто не знає, що таке тимчасове зберігання", - розповів заступник голови Верховної ради.

Один з відмовників - історико-етнографічний заповідник Переяслава-Хмельницького. Вони не проти співпраці з майбутнім музеєм, але проти руйнування власних експозицій.

Нікому не довіряти у музейників досить підстав. За радянських часів експозиції нових музеїв формували за рахунок вже наявних. А в пам'яті ще свіжі скандали з підміною оригіналів на копії, сам під час тимчасових виставок: Ямпіль, Умань, Кмитів. Це лише те, що набуло розголосу.

Музейників насамперед цікавлять гарантії належного зберігання та повернення експонатів.

А от міністр культури давати такі гарантії не поспішає.

"Я би хотів, щоб Мистецький арсенал став державним або національним закладом, де би Мінкультури став гарантом повернення і отримання експонатів", - розповідає міністр культури та туризму Василь Вовкун.

Виявляється, гарантом виступатиме державне підприємство "Мистецький арсенал", яке у складі управління справами президента.

А от музею Мистецький Арсенал, як юридичної особи, для якої, власне, і збирають експонати на виставку - досі немає.

Міністерство культури для тих, хто надасть експонати на виставку, обіцяє каталоги та чи не всесвітню рекламу їхніх музеїв. А музейники, зі свого боку, побоюються втратити своїх відвідувачів, які ходять дивитися на найцінніше. 

Детальніше - дивіться у відео ТСН.

Читайте також:

З музею у Нідерландах викрали картину Сальвадора Далі

Ющенко закликав відновити історичну правду про Мазепу

У Криму відкрили музей віслюка

Ющенко: Гоголь відкрив світові Україну

ВідеоМистецький арсенал багатіє, оббираючи інші музеї

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: