Митці страйкують

Про підготовку до страйку оголосили сьогодні на прес-конференції представники київської інтелігенції.

Музей однієї вулиці
Приміщення Музею однієї вулиці виставлено на аукціон разом з іще 80 приміщенням закладів культури
Його готуватиме Комітет порятунку культурних надбань Києва, який створюють митці Андріївського узвозу та вся інтелігенція, що їм співчуває. Вони говорять про культурний геноцид, адже з центру міста виганяють не лише галереї, а й видавництва, книгарні та театри.

Спершу це буде одноденний страйк, під час якого будуть зачинені всі заклади культури міста. Якщо результатів не буде, митці вдадуться до безстрокового страйку.

Декільком митцям прийшли папери про виселення. Ситуація критична, адже було проведено конкурс, як це вже стало традицією в Києві, виграла комерційна структура.

Таких відгуків по Києву вже не десятки, а сотні. Найгучнішими стали спроби виселення галерей на Андріївському узвозі. Та те саме відбувається в інших центральних районах Києва.  

На межі виселення галерея «Мистецький курінь», її директор навіть на суди вже не сподівається: « … ця інституція дистанціюється від наших проблем поки, принаймні наше клопотання про те, щоб заморозити ситуацію до вирішення судом остаточного, не знайшло ні підтримки, воно навіть судом не було розглянуте».

Учорашнім рішенням сесія Подільської міськради винесла на аукціон 81-е приміщення закладів культури. Серед них і Музей однієї вулиці. Директор саме надрукував черговий наклад путівника Андріївським узвозом. Жартує: книга скоро буде непотрібна.

Під загрозою виселення 12 видавництв, зокрема "Мистецтво". За рішенням суду, воно має виселитися 22-го липня, а нового приміщення влада досі не запропонувала.

Влада на всіх рівнях киває на місцеве самоврядування, яке має надто широкі повноваження. І всі чиновники кажуть, що підтримують митців.

Митці збираються вдатися до широкомасштабних акцій. Якщо страйк не допоможе, звертатимуться до міжнародної спільноти.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: