Музей у Пелле

У містечку Пелла на півночі Греції в кінці 2008 року з'явиться музей, присвячений Олександру Македонському.

Македонський
Lenta.ru
Олександр Македонський на мозаїці з Помпей.
У містечку Пелла на півночі Греції в кінці 2008 року з'явиться музей, присвячений Олександру Македонському. Про це повідомляє агентство France Presse з посиланням на представника міністерства культури республіки. 

Він буде створений з реорганізованого старого археологічного музею міста. У музеї експонуватимуться мозаїки, зброя, прикраси та інші знахідки, виявлені при розкопках в Пелле, столиці стародавньої Македонії. Олександр народився в Пелле в 356 році до нашої ери.

"Ми виявили напис-прокляття, який показує, що македонці говорили на дорійському діалекті старогрецької мови з V століття до наший ери. Це важливо і з політичної точки зору", - заявив представник міністерства.

Річ у тому, що Греція не визнає за колишньою югославською республікою Македонія цієї назви. Греки вважають, що тільки їх провінція Македонія має історичне право так називатися. Суперечка між двома сторонами триває близько п'ятнадцяти років, прийнятне рішення до цих пір не знайдено, і греки блокують вступ колишньої югославської республіки в НАТО і в Європейський Союз.

У 2006 році міжнародний аеропорт в Скоп'є був офіційно названий ім'ям Олександра Македонського, і це викликало у греків шквал протестів.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: