Музейний розпродаж на eBay

Близько тисячі предметів з національного зібрання голландського мистецтва будуть продані на Інтернет-аукціоні eBay.

eBay
Близько тисячі предметів з національного зібрання голландського мистецтва будуть продані на Інтернет-аукціоні eBay, повідомляє France Presse. У незвичайному проекті беруть участь п'ять музеїв.

Починаючи з п'ятниці, 6 липня, і до жовтня картини, статуї та інші твори мистецтва виставлятимуться на продаж по 50 предметів на тиждень. За словами представниці "Інституту зібрання Нідерландів" (ICN) Марини Реймейкерс (Marina Raymakers), метою проекту є не отримання фінансової вигоди, а пошук нових власників для робіт, які протягом років зберігаються в підвалах і не виставляються.

Реймейкерс розповіла, що велика частина творів, що розпродаються, була створена в рамках державної програми підтримки голландських художників, яка функціонувала в 1980-ті роки. Учасники програми повинні були створювати певну кількість робіт в обмін на допомогу.

Предмети, що виставляються на аукціон, вивчаються з погляду їх цінності для сучасного арт-ринку і в перспективі. Якщо експерти ухвалюють рішення не залишати експонат, він поміщається в базу даних голландських музеїв. Якщо ж протягом трьох місяців жоден музей не захоче купити цей предмет, то його продають широкій публіці.

Автори деяких робіт обурені подібним відношенням до своєї творчості. "Мене називали амстердамським Пікассо, я не малював дурниць," - заявив художник Роберт Круздло. За його картину "Страх і безсилля Третьої світової війни", визнану такою, що не представляє художньої цінності та історичній значущості, покупці eBay запропонували лише 280 доларів.

Інші художники поставилися до проекту оптимістичніше. Віллем Ооребєєк вважає, що за допомогою продажу на онлайн-порталі його творчість зможуть оцінити нові глядачі: "Я не вважаю аукціон втратою, швидше відродженням, другим диханням для моїх робіт".

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: