На 72-му році життя померла зірка радянського кіно Жанна Прохоренко

Зірка "Балади про солдата" померла на 72-му році життя.

Зірка "Балади про солдата" померла на 72-му році життя / Фото: kino-teatr.ru
Не стало зірки радянського кіно Жанни Прохоренко. Померла улюблена кількома поколіннями радянська і російська кіноактриса, народна артистка Росії Жанна Прохоренко. Зірка "Балади про солдата" померла на 72-му році життя.

Актриса померла в московській лікарні після важкої і тривалої хвороби. Дата і місце прощання з Жанною Прохоренко поки невідомі.

Жанна Прохоренко дебютувала в кіно в 1959 році. Ще будучи студенткою ВДІКу, вона знялася в ролі Шури у фільмі Григорія Чухрая "Балада про солдата". Цей фільм відразу зробив актрису відомою.

"Балада про солдата" стала однією з найкращих картин про війну, отримала Гран-прі Каннського кінофестивалю.

Друга роль Прохоренко - Ксенія з культового фільму Юлія Райзмана "А якщо це любов?". Через зйомки актрису відрахували зі Школи-студії МХАТ. За існуючими в той час законами студентам театральних вузів зніматися в кіно заборонялося.

Фільмографія акторки налічує близько півсотні картин. Особливе місце в її творчості займала "сільська" тема, яка знайшла втілення в таких ролях, як вчителька Марія у фільмі "Приїжджаючи", директор радгоспу Анна Тальнікова в "Близькій далечині", Анна в картині "На новому місці", Дарина у фільмі " Ми жили по сусідству ".

Її останньою роллю стала роль у серіалі "Місце під сонцем" за повістю Тетяни Устинової.

Прохоренко народилася в Полтаві за рік до початку Великої Вітчизняної в родині військового. Батько загинув у перші дні війни, а Жанна з мамою після евакуації осіли в Ленінграді.

Читайте також:

Помер відомий британський художник, онук Фрейда

У Москві помер композитор Карен Хачатурян

"Смуглянка" заробляв на життя тим, що майстрував односельцям труни

Повʼязані теми:

Наступна публікація