На Берлінале відбувся "День України"

Україна на фестивалі була представлена тільки однією короткометражкою. Це не завадило провести щорічний прийом на Берлінале.

У Берліні відбувся "День України". У межах міжнародного кінофестивалю "Берлінале" українці частували горілкою.

Захід уже традиційно відкрила перша леді України Катерина Ющенко. Такі вечірки стали традицією на кінофестах і в Берліні, і в Каннах.

Україна на всьому фестивалі була представлена тільки однією короткометражкою "Глухота". Це не завадило провести щорічний, уже традиційний, прийом на Берлінале.

Три роки таких вечірок на фестивалях класу А не минули даремно, попри те, фільмів знімають мало через брак грошей.

Директор Української кінофундації Андрій Халпахчі впевнений, що ідентифікація України ні кінопросторі відбулася - у Каннах, у Берліні з'явився український прапор.

"Більшість фільмів, що представляються тут, робляться без державної підтримки. Ми повинні брати приклад з інших країн. Вони створюють фонди, які існують поза державою, обирають талант і дають частину коштів для якогось фільму, який може і не покажуть ніде", - розповіла дружина президента України Катерина Ющенко.

Нагадаємо, український фільм "Глухота" боровся за Золотого ведмедя в офіційній конкурсній програмі Міжнародного кінофестивалю в Берліні.11-хвилинний фільм "Глухота" режисера Мирослава Слабошпицького з циклу "Мудаки: Арабески" відібраний до конкурсної програми короткометражного кіно Берлінале.

Фільм "Глухота" - соціальна драма про один епізод з життя вихованців інтернату для глухонімих.

Мирослав Слабошпицький - випускник факультету режисури Університету кіно та телебачення імені Карпенка-Карого, автор чотирьох короткометражних стрічок, працював на кіностудіях імені Довженка і Ленфільм.

"Мудаки: Арабески" - безбюджетний короткометражний альманах амбітних українських режисерів. Проект виник як виклик ідейному застою в українському кіновиробництві. Головні принципи провокаційного кіноруху - знімати тут, зараз і про звичайних людей.

60-й Берлінський кінофестиваль відбувається з 11 по 21 лютого 2010 року. До конкурсної програми увійшли 25 фільмів з 15 країн. Журі очолив легендарний німецький кінорежисер Вернер Герцог.

У 2009 році Золотого ведмедя в номінації для короткометражних фільмів отримав ірландський режисер Девід О'рейлі за фільм "Будь ласка, скажи що-небудь".

Читайте також:

Український фільм "Глухота" побореться за "Золотого ведмедя" Берлінале

Топ-10 найкращих фільмів 2009 року

Члени Кіноакадемії приступили до відбору претендентів на "Оскар"

 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: