На "Молодості" відбувся концерт пам'яті режисера Андрія Тарковського

25 жовтня у кінотеатрі "Київ" в рамках міжнародного кінофестивалю "Молодість" відбувся концерт "На каждый звук есть эхо на земле..." у виконанні камерного оркестру New Era Orchestra.

25 жовтня в рамках фестивалю "Молодість" відбувся концерт, присвячений пам'яті режисера Андрія Тарковського, у виконанні камерного оркестру New Era Orchestra.

Незважаючи на тематику концерту, музиканти не стали обмежуватись виключно композиціями, які використав Тарковській у своїх фільмах "Соляріс", "Дзеркало", "Сталкер", "Жертвопринесення" та ін.

В програму концерту також увійшли композиції, які напряму не пов'язані з творчістю видатного режисера, які, за словами художнього керівника та диригента New Era Orchestra Тетяни Калініченко, предають "тривожно-трагічне та заворожуюче звучання, співзвучне настрою фільмів Тарковського".

Зокрема, музиканти виконали "Erbarme dich" зі "Страстей по Матвію" Йогана Себаст'яна Баха, яка звучить у титрах останнього фільму Андрія Тарковського "Жертвопринесення"; композицію "Духовська" Леоніда Десятникова (фольклорне джерело - пісня "Ой ви, кумоньки", яка звучить в автентичному виконанні у титрах фільму "Ностальгія"). Також на концерті прозвучала сюїта "Сни", яку була підготовлена спеціально для концерту, присвяченому Андрію Тарковському. Сюїту створено за мотивами музики Едуарда Артем'єва та Й. С. Баха до фільмів Андрія Тарковського "Солярис", "Дзеркало", "Сталкер" для камерного оркестру та електроніки (автор інтерпретації – Максим Абакумов). Сюїта складається із чотирьох частин, кожна з яких – це окремий спогад з історії співпраці Тарковського з Артем'євим.

Серед творів, які не були прямим відсиланням до фільмів Тарковського, виконано відому композицію польського композитора Кшиштофа Пендерецького "Чакона" із "Польського реквієму", арію "Пам'ятай мене" з опери "Індіанська королева" Генрі Перселла, композицію "Messenger" Валентина Сильвестрова, композицію "Kallisti" сучасного українського композитора Олександра Шимка та інші твори.

Не зважаючи на закінчення концерту у пізній час, публіка емоційно дякувала оркестру й диригенту New Era Orchestra, влаштувавши оплески зі вставанням. За словами слухачів, атмосфера концерту дозволила зануритись у складний світ переживань і символів у фільмах Тарковського. Цікавість підігрівало також те, що деякі композиції звучали або вперше, або були такими, які рідко виконуються на концертах камерної музики в Україні.

Читайте також:

Ющенко, Герман і Гоффман відкрили у Києві 3D "Молодість"

Кінофестиваль "Молодість" відкрився без червоної доріжки

Український фільм здобув Гран-прі ювілейної "Молодості"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: