На Закарпатті показали найбільший скарб

Найбільший за всю історію Закарпатської області скарб викопали селяни цього року на городі.


Знахідку презентував завідуючий відділом археології Закарпатського краєзнавчого музею Йосип Кобаль.

Він розповів, що восени поблизу села Геєвці в Ужгородському районі селяни під час обробки землі знайшли 113 предметів із бронзи (прикраси та елементи зброї), а також фрагмент посуду, в якому скарб був закопаний у землю. Предмети датуються 1300 роком до нашої ери, тобто були створені 3300 років тому.

"Знайдений скарб - справжній подарунок для культури, історії та науки області", - підкреслив археолог.

За його словами, найчастіше подібні скарби потрапляють у приватні руки і практично втрачаються. "Проте у цьому випадку Закарпатський краєзнавчий музей зумів виграти конкурентну боротьбу, і цінна знахідка стала надбанням усіх мешканців та крайової історії", - зауважив Кобаль.

Він також повідомив, що люди, котрі знайшли бронзові предмети, отримають винагороду від музею – "кілька тисяч гривень". Ціна ж самої знахідки, за словами науковця, щонайменше у 5 разів більша.

За словами археолога, Закарпаття - найбагатший в Україні регіон на знахідки бронзового віку. На території Європи немає жодної території, щоб на 1 квадратний кілометр було знайдено таку кількість скарбів, як у Закарпатській області.

Усі знайдені й презентовані речі мають культовий характер. В одній із втулок наконечника спису знайшли невелику пластину. Такі випадки були зафіксовані лише двічі у Європі. Це приклад ритуалу, пов’язаного із замовлянням проти хвороби.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: