Найстаріше фото Нью-Йорка продали за 62,5 тисячі доларів

Дагеротип, що є одним з найперших фотографічних зображень Нью-Йорка, в понеділок було продано на аукціоні Sotheby's за 62,5 тисячі доларів жителеві штату Теннессі, США.

За даними аукціонного будинку, унікальний знімок Нью-Йорка був зроблений в 1848 році, на ньому зображено маєток на старовинній нью-йоркській вулиці Bloomingdale Road, що нині стала частиною Бродвею. Попередня оцінка знімка становила 50-70 тисяч доларів.

Щасливим володарем посрібленої пластинки став Біллі Фріст з Нешвілла, штат Теннессі, племінник екс-сенатора з Теннессі Біла Фріста, який в 2003-2007 роках був головою сенатської більшості в Конгресі США. "Це дуже унікальний, історично важливий дагеротип", - заявив Фріст, який почав колекціонувати фотографії в 1993 році.

Дагеротипія вважається першим практичним способом фотографування. Його винайшов французький художник Дагер у 1839 році. До 1851 року, коли був винайдений коллодіонний процес фотографування, дагеротипія була єдиним способом отримання фотографічних зображень.

Для отримання дагеротипу як фотоматеріал використовували посріблену мідну пластинку. Її ретельно полірували, потім безпосередньо перед зйомкою обробляли парами йоду, внаслідок чого утворювався тонкий шар світлочутливого йодистого срібла.

Під дією світла в цьому шарі виникало приховане зображення, що проявляється парами ртуті. Потім отримане зображення закріплювалося. Це був дуже складний, надзвичайно шкідливий і небезпечний для здоров'я людини процес.

Читайте також:

Ейфелевій вежі виповнилося 120 років

Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини пройде в Києві

У 12 країнах ЄС почався відбір кандидатів на першу Європейську премію з літератури

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: