Напад прототипів на письменника

На французького письменника Пьєра Журда напали прототипи його роману "Глухе місто" - мешканці його рідного села Люссо в департаменті Канталь.

Пьєр Журд (Фото: olivier.roller.free.fr)
Пьєр Журд (Фото: olivier.roller.free.fr)
Французький письменник Пьєр Журд (Pierre Jourde) подав до суду на п'ятьох мешканців крихітного села, описаного в його романі „Pays Perdu” („Глухе місце”). Вони обвинувачуються в нападі на літератора і його сім'ю.

У романі, опублікованому в 2003 році, Журд описав рідне село Люссо (Lussaud) (департамент Канталь, регіон Овернь) як місце, яким правлять чотири божества - "Алкоголь, Зима, Лайно і Самотність".

Книга повна негативних описів місцевих жителів. Наприклад, там фігурує стара, що ділить ліжко з мертвим псом, що розкладається. Порівнюючи Люссо із Зовнішньою Монголією, письменник розповів про похмурі сімейні таємниці та зради.

Паризькі літературні критики оцінили роман про одвічну Францію, але мешканці Люссо шаленіли і при першій же нагоді напали на письменника.

У Журда в селі є свій власний будинок, успадкований від батька. Предки письменника жили в самому Люссо і в околицях. Він звернувся до жителів села з вибаченнями і проханням не сприймати зміст роману буквально, але це не переконало прототипів героїв Глухого місця.

У Парижі за процесом проти жителів Люссо спостерігають із великим інтересом. Оглядач а Le Figaro помітив: „Тільки уявіть собі, якби на Віктора Гюго накинулися Тенардье (огидна сім'я шинкаря з роману „Знедолені”).”

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: