Народне мистецтво про кохання

У музеї Івана Гончара відкрили виставку картин народних майстрів за мотивами кохання та рушників, які дівчата вишивали для хлопців.

Пізнати таємницю найвищого з усіх почуттів та достукатися до найглухіших сердець сучасних циніків намагаються в Музеї Івана Гончара. Там відкрили виставку картин народних майстрів за мотивами кохання та рушників, які дівчата вишивали для хлопців.

Українці живуть серцем. Нація романтична та сором’язлива. Навіть мандрівники дивувалися: це ж треба - такі високі норми моралі! Закоханим зустрітися вдень зась - не дай Боже, хто побачить! П’ять картин на цю тему так і називаються: "Тікай, Петре з Наталкою, біжить мати з качалкою". У Музеї кажуть, кохання - найпопулярніша тема народної творчості. На виставку роботи відбирали, дотримуючись законів драматургії: від первородного гріха Адама та Єви до весілля.

Зустріч, потім суперництво, потім - побачення біля криниці. Далі десь втручаються батьки. І все ж таки, якщо це доля, молоді зустрічаються й одружуються.

Зібрав ці наївні твори Петро Гончар, аби збагнути українську душу. Він каже, що в кожній сільській хаті є щось присвячене коханню - вишите дівчиною або намальоване художником на спеціальне замовлення.

Експозиція покликана проілюструвати смак звичайних людей - не академіків, які казали: ти малюй, а я тебе буду продавати. Ці художники виховані народом. Вони малювали те, що продавалося - а народ купував те, що малювалося. Така народна щирість.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: