Науковці засумнівалися в достовірності портрета Шекспіра

Портрет представлять публіці в квітні 2009 року на виставці в рідному місті Шекспіра Стратфорді-на-Ейвоні.

На портреті з колекції британського реставратора Алика Кобба, найімовірніше, зображений не Уїльям Шекспір, пише газета The Telegraph.

Кобб на початку березня 2009 року оголосив, що портрет, що зберігається в його сім'ї з початку XVIII століття, є зображенням Шекспіра за життя.

Портрет Кобб має намір представити широкій публіці в квітні 2009 року на виставці в рідному місті Шекспіра Стратфорді-на-Ейвоні.

Проте куратор Національної портретної галереї в Лондоні, експерт по живопису XVI століття доктор Тарнія Купер вважає, що на портреті з колекції Кобба зображений не Шекспір, а його сучасник - поет сер Томас Овербері, близький до королівського двору.

На користь цієї версії, указує мистецтвознавець, свідчать багато розшитий камзол з розкішним мереживним коміром, в якому зображена людина на портреті. Враховуючи, що портрет написаний за шість років до смерті Шекспіра, що прожив останні роки в убогості, то вельми сумнівно, що це його зображення.

Крім того, відзначає Купер, існує точно атрибутований прижиттєвий портрет сера Овербі, що зберігається в бібліотеці Оксфордського університету. Людина, зображена на цій картині, має очевидну схожість з персонажем портрета з колекції Кобба, аж до деформованої лівої вушної раковини.

Купер також вважає, що на так званому портреті Янссена, що зберігається у Фолджерськой Шекспірівській бібліотеці у Вашингтоні, також зображений не Шекспір, а сер Овербі.

Схожість людини, зображеної на портреті Янссена і на картині, що зберігається в його колекції, Кобб вважає одним з доказів на користь того, що в його розпорядженні опинилося прижиттєве зображення Шекспіра.

Читайте також:

Молодятам дозволили одружуватися у будинку Джульєти

Грузинський поет винайшов Stop Russia

П'єси Шекспіра видали у коміксах манга

"Макбета" Шекспіра перетворили на комікс
 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: