Названо номінантів "Букера-2007"

У Лондоні названі шість претендентів на "Букера-2007". Переможця, який отримає 50 тисяч фунтів стерлінгів, буде названо 16 жовтня.

Члени журі британської Букерівської премії назвали в четвер імена претендентів на здобуття престижної літературної нагороди.

"Обрати тих, хто ввійде цього року в шорт-ліст, з лонг-листу, що складається, після оцінок багатьох, з видатних творів, було дуже важко. Я сподіваюся, що твори, вибрані нами після зацікавленого і уважного розгляду, привернуть інтерес багатьох читачів," - сказав на прес-конференції голова журі премії, директор Лондонської школи економіки і політичних наук Ховард Девіс.

У журі, якому належить 16 жовтня назвати переможця, крім Девіса, ввійшли також британська поетеса Венді Коуп, автор бестселера "Останній король Шотландії" Шахраюй Фоуден, біограф і критик Рут Скар, актриса Імоджен Стаббс.

Сенсації не відбулося - найімовірніших, за оцінками британських критиків, претендент на нагороду, в шорт-ліст включений. Британець Іен Макьюен, в 1998 році що одержав "Букера" за роман "Амстердам", цього разу номінований за повість "На Чезильському пляжі".

Повість, – як наголошується в прес-релізі журі, "закручена і чудово розказана історія, на всьому протязі якої зберігається емоційне напруження" - побудована на сумній долі молодожонів, що не зуміли збудувати свої відносини в епоху сексуальної революції.

Інший роман - "Містер Піп" новозеландця Ллойд Джонса – розповідає про "драматичні й лякаючі події", що відбуваються в Папуа-Нової Гвінеї.

У своєму романі "Змушений фундаменталіст" наймолодший з претендентів на "Букера-2007", 35-річний пакистанець Мохсін Хамід аналізує природу англо-саксонського капіталізму та спроби людини вбудуватися в егоїстичний навколишній світ.

Роман ірландської письменниці, лауреата декількох національних премій Енн Енрайт "Збори" - справжня сімейна сага, Darkmans британки Николи Баркер - лінгвістичний роман, а "Люди-тварини" індійця Індри Сінхи - напівфантастичний роман, що відображає хиткість меж між реальністю та уявою.

Кожний з шістьох номінантів одержить по 2,5 тисячі фунтів стерлінгів і право на спеціальне оформлення й видання книг. Лауреат премії одержить 50 тисяч фунтів стерлінгів, і, як указують члени журі, "може розраховувати на різкий зліт тиражів і популярності".

Урочиста церемонія вручення "Букера-2007" відбудеться 16 жовтня в Гілдхоллі - церемоніальній ратуші лондонського Сіті.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: