Пішов з життя актор Олег Янковський

Протягом довгого часу Янковський страждав на рак підшлункової залози.

Олег Янковський
Lenta.ru
Пішов з життя актор Олег Янковський
Видатний радянський і російський актор Олег Янковський помер у середу вранці в одній з московських клінік. Протягом довгого часу Янковський страждав на рак підшлункової залози.

У січні цього року народний артист СРСР Олег Янковський проходив діагностичне обстеження в Германії, після чого продовжив лікування в Москві.

За станом здоров'я знаменитий актор вимушений був відмовитися від кількох ролей в спектаклях "Ленкома". Проте в лютому Янковський повернувся на сцену. І останнім часом грав в єдиному спектаклі "Одруження", де, втім, у нього був дублер Дмитро Пєвцов.

Янковський народився в 1944 році в Джезказгані в дворянській родині. Його батько Іван Павлович походив з польських дворян. Батько Янковського наприкінці 1930-х років з родиною був висланий до Казахстану. Пізніше він був заарештований і загинув у таборах ГУЛАГа. Потім Янковські змогли виїхати з Середньої Азії і Олег опинився в Саратові. Його старший брат Ростислав у 1957 році перебрався до Мінська і через рік забрав Олега до себе. У Мінську Янковський-молодший дебютував на сцені – потрібно було замінити хворого виконавця епізодичної ролі хлопчика в спектаклі.

Олег хотів вступати до медичного університету, але випадково заглянув до Саратовського театрального училища.

У 1965 році Янковський закінчив Саратовське театральне училище. З 1965 року стає актором Саратовського драматичного театру. У 1973 році на запрошення Марка Захарова Олег Янковський переходить до московського театру імені Ленінського комсомолу (Ленком).

З 1993 року - Президент Відкритого Російського кінофестивалю в Сочі (МКФ "Кінотавр").

Одружений. Дружина - актриса, заслужена артистка Росії Людмила Зоріна. Син - актор і кінорежисер Філіпп.

Янковський залишив глибокий слід в історії радянського й російського кіно. Вперше артист з'явився на екрані в 1968 році в кінофільмі "Щит и меч", в тому ж році він зіграв головну роль у фільмі "Служили два товарища".

Янковський прославився завдяки ролям у стрічках "Обыкновенное чудо", "Тот самый Мюнхгаузен". Акторові однаково вдавалися і ролі героїв і лиходіїв, в 1991 році Янковський блискуче зіграв роль останнього російського імператора-мученика Миколи II у фільмі "Цареубийца".

ВідеоПрощання із Олегом Янковським

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: