Нефертіті повернеться до Єгипту

Староєгипетська цариця Нефертіті на якийсь час повернеться на батьківщину до відкриття нового музею староєгипетської культури.

Нефертіті
Нефертіті є символом жіночої краси. (Фото: sir.blois.univ-tours.fr)
Староєгипетська цариця Нефертіті на якийсь час повернеться до себе на батьківщину. Як повідомив глава Вищої ради у справах старовини Єгипту Захі Хавас, Німеччина дала принципову згоду на тримісячну експозицію знаменитого кольорового бюста Нефертіті, що зберігається в берлінському Старому музеї. 

Виставка буде приурочена до відкриття нового музею староєгипетської культури в місті Ель-Мінья, яке відбудеться через два роки.

На початку цього року Єгипет пригрозив Німеччині "культурними санкціями", якщо вона офіційно заборонить короткостроковий вивіз на батьківщину бюста Нефертіті. Цьому передувала заява міністра з питань культури у відомстві федерального канцлера ФРН, який сказав, що пам'ятник, створений близько 3400 років тому, дуже крихкий для того, щоб транспортувати його на дальні відстані.

Спочатку єгиптяни сподівалися, що їм "віддадуть" голову Нефертіті до 2009 року - на час реконструкції берлінського музейного комплексу. Цей предмет історичної спадщини вважається найзначнішим з уцілілих пам'ятників староєгипетського мистецтва після золотої маски фараона Тутанхамона.

Бюст дружини першого в людській історії релігійного реформатора фараона Ехнатона був знайдений в Телль-ель-Амарне німецьким археологом Людвігом Бурхардтом в 1912 році. Він вивіз його з Єгипту згідно домовленості з місцевою владою, яка "дарувала" іноземцям половину артефактів, виявлених в ході розкопок.

Єгипет, проте, неодноразово намагався добитися від Німеччини реституції цього вічного символу жіночої краси. З подібним запитом, зокрема, безуспішно звертався до Гітлера останній король Єгипту Фарук.

Останніми роками про необхідність повернення бюста не раз говорили як Хавас, так і міністр культури АРІ Фарук Хосні. Німецька влада незмінно відповідала, що шедевр був придбаний на законних підставах.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: