Невицький замок може зникнути

Невицький замок на Закарпатті є унікальною пам’яткою 12 століття, але може загинути через безгосподарність та халатність.

Як з’ясувалося, фортеця нікому не належить, а тому і на її порятунок неможливо залучити жодні кошти. Наразі вивченням та дослідженням споруди займаються лише фанати-науковці та волонтери. Високо над річкою Уж, на стрімкій горі, що поросла густим лісом, мовчазно здіймаються вищерблені часом і негодою стіни Невицького замку.

Археологи датують цю пам’ятку 2-им століттям і кажуть, що не лише для Закарпаття та України, але й для всієї Європи вона має неабияке значення. Унікальна споруда вистояла віки, однак сучасники можуть її втратити через елементарну безгосподарність.

невицький замок
(Фото: picasaweb.google.com)
Оскільки замок нікому не належить, то неможливо залучити кошти на його дослідження та музифікацію, повідомив історик, археолог, керівник громадського об’єднання "Невицький замок" Олександр Дзембас.

"Уявіть собі, Невицький замок сьогодні не є на балансі ні в районі, ні в селі. Є міжнародні фонди, які готові фінансувати проект музифікації замку, але нема з ким укладати угоду. Отакий парадокс!" – зазначив Дзембас.

Історики кажуть, що за роки вивчення та проведення розкопок у Невицькому замку та навколо нього накопичили просто унікальний матеріал. Якби гроші, зусилля та бажання – можна б зробити нечуване.

"Пам’ятка автентична. Ми вивчили всі етапи перебудов, накопичили величезну інформацію про замок, усе це мусить бути відтворене. Якби вдалося кошти залучити, то можна б сучасника перенести в справжнісіньке середньовіччя," – розповів історик.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: