Ніч на Івана Купала: треба спалювати старі речі та загадувати бажання

Дотепер існує повір'я, що все загадане у ніч на Івана Купала точно збудеться. А у лісах розквітає папороть, яка приносить удачу.

Свято Івана Купала / Фото: postomania.ru
З 6 на 7 липня українці традиційно відзначають ніч на Івана Купала, яка вважається святом молоді та кохання.

Усі обряди на Купала є значною мірою містичними. Важливе значення в купальській обрядовості має очищення вогнем та водою - вогонь розпалюють ввечері і підтримують полум'я аж до ранку.

Стрибки через купальське вогнище супроводжуються примовляннями та ворожіннями "на силу, на здоров'я, на красу, на врожай". Святковим ранком усі мають скупатися у цілющій воді.

Дотепер існує повір'я, що все загадане в цей день точно збудеться.

"На Купала бажано не спати до ранку, поворожити на свічках або провести час біля вогню. Можна взяти свій старий одяг, згадати всі свої хвороби, труднощі і спалити, щоб все це зникло. А щоб збулося бажання, молоко, мед, хліб треба вилити на вогонь. При цьому частину всього цього потрібно залишити собі і з'їсти", - розповів "Сегодня" верховний волхв Україні Володимир Куровський.

Крім того, у цей день здавна дівчата пускали по річці вінки, гадаючи, звідки чекати нареченого, і шукали квітки папороті, вірячи, що так можна знайти удачу на все життя.

У цей час трави вже в самому соку, тому розпочинався збір лікувальних, лікарських трав, коріння. Вважається, що напередодні та в ніч Івана Купали вони набувають особливої ​​цілющої сили.

Цьогоріч кияни зможуть відсвяткувати Івана Купала в музеї "Пирогово". Тут будуть плести вінки, запалювати величезне колесо, танцювати і стрибати через вогнища. Почнуться гуляння о 16.00, а вхід обійдеться в 20 грн.

У музеї "Мамаєва Слобода" всі закохані пари зможуть взяти участь у квесті. Їм потрібно буде знайти старовинний козацький скарб, колесо щастя. Пара-переможець отримає приз - кільце у вигляді сердець з діамантами, коралове намисто або вечерю на двох в шинку. Розпочнеться змагання о 22.00, але щоб взяти участь в ньому потрібно зареєструватися до 19.45 та купити вінок на місці за 150 грн. Глядачам і вболівальникам вхід коштуватиме 40 грн.

Ще в одному етнографічному музеї, на "Хуторі Савки" (Нові Петрівці), святкування Купала розпочнеться о 18.00. Крім традиційних обрядів, туристам запропонують частування.

Також о 18.00 стартує театралізоване свято в селі Проців Бориспільського району, де гості заходу зможуть взяти участь у створенні найбільшого в Україні купальського вінка, спортивних змаганнях, конкурсах і вікторинах, скуштувати куліш, млинці та карпатський бануш.

Читайте також:

Вчені визнали Першотравень святом Сатани

На "Країні мрій" дівчата танцювали у мокрих вишиванках, а босі хлопці билися на шаблях

Скандал в Росії викликала "Мурка" у виконанні хорової капели хлопчиків

Криваві традиції Данії: юнаки щорічно вбивають 950 дельфінів, щоб стати дорослими

Повʼязані теми:

Наступна публікація