Німці знайшли "трофейні картини" у Криму

87 полотен, вивезених після Другої світової війни до СРСР, виставлені в Художньому музеї в Сімферополі.

В Німеччині вони вважалися зниклими, поки їх випадково не "знайшли" туристи. Федеральний уряд Німеччини збирається звернутися до України з проханням повернути 87 картин. Про це повідомили в середу у міністерстві закордонних справ ФРН. У Берліні вважають, що німецькі музеї мають право на ці картини.

Речник міністерства Йєнс Плетнер сказав, що Німеччина ще від 1993 року веде з Україною переговори про повернення так званого "трофейного мистецтва". В цьому контексті Берлін тепер планує переговори з Києвом про повернення 87 картин, які до війни були виставлені з Suermondt-Ludwig-Museum у західнонімецькому місті Аахені. На переговорах також йтиметься про те, щоб експерти з Аахена якнайшвидше отримали доступ до картин у Сімферополі.

У Німеччині ці картини досі вважалися такими, що безслідно зникли. В серпні цього року німецькі туристи випадково "знайшли" їх у Криму. Сімферопольський художній музей раніше заявив, що не збирається вести переговори про реституцію, тобто повернення картин Німеччині й вважає їх компенсацією за власні втрати під час війни.

Останній гучний випадок повернення трофейного мистецтва з України до Німеччини був 2001 року. Тодішній президент Леонід Кучма передав німецькому канцлеру Гергарду Шредеру архіви Карла Філіпа Емануеля Баха – сина знаменитого німецького композитора.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: