Нові чудеса світу

На урочистій церемонії в Лісабоні були оголошені підсумки інтернет-голосування за сім нових чудес світу.

Нові чудеса світу
Велика китайська стіна.
Вночі на неділю в Лісабоні на урочистій церемонії були оголошені підсумки інтернет-голосування за сім нових чудес світу.

До списку ввійшли Велика китайська стіна, мавзолей Тадж-Махал в Індії, амфітеатр Колізей у Римі, висічене в камені місто Петра в Йорданії, статуя Христа Спасителя в бразильському Ріо-де-Жанейро, місто інків Мачу-Пікчу в Перу та місто майя Чічен-Іца в Мексиці. 

Нові чудеса світу
Мавзолей Тадж-Махал в Індії.
Серед переможців не виявилося афінського Акрополя, паризької Ейфелевої вежі, статуй з острова Великодня, британського Стоунхенджа, а також московського Кремля, що були включені до "короткого списку" фіналістів.

Інтернет-голосування було організовано швейцарським режисером і музейним куратором Бернардом Уебером. З довгого списку 77 претендентів на звання "нове чудо світу" журі відібрало 21, за яких пропонувалося голосувати на сайті або по телефону. За словами організаторів, із січня 2007 року, коли почалося голосування, вони одержали майже 100 мільйонів голосів. 

Нові чудеса світу
Тим часом ЮНЕСКО, що займається в тому числі збереженням культурних цінностей, відмовилася офіційно підтримати проект. 

"Список семи нових чудес світу буде результатом приватної ініціативи й не вплине яким-небудь тривалим або істотним чином на збереження обраних пам’ятників", - говориться в оприлюдненій у червні заяві організації.

Нагадаємо, що із семи чудес древнього світу збереглася лише піраміда фараона Хеопса в Гізі. Висячі сади Семіраміди, статуя Зевса в Олімпії, храм Артеміди в Ефесі, Галікарнаський мавзолей, Колос Родоський і Олександрійський маяк до наших днів не дійшли.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: