Новий розкол у православ'ї?

Значна частина духовенства та мирян не погодилася з возз'єднанням православних церков.


Більше третини духовенства Російської православної церкви за кордоном не погодилося з підписанням Акту про канонічне спілкування з Московським патріархатом РПЦ та вийшло з підпорядкування першоієрарха РПЦЗ митрополита Східно-Американського та Нью-Йоркського Лавра, повідомляє газета «Новые известия». 

Відповідні побоювання з’явилися ще до підписання документу. За даними газети, з об’єднаної церкви пішло 66 священиків і дияконів з 11 країн, сотні мирян і два єпископи – Ірийський Даниїл (Александров) і Таврійський та Одеський Агафангел (Пашковський). 

Даниїл поширив заяву про те, що відколоте духовенство іде від Лавра до нього й Агафангела. Єпископ має намір скликати наприкінці року V Всезарубіжний Собор і відновити на ньому „Вищу Церковну Раду”. Щоправда, через хворобу Даниїл тимчасово передав свої повноваження Агафангелові. 

У посланні Даниїла сказано, що першоієрарх РПЦ утратив „права предстоятельства”, а сам Даниїл на правах „старшого за хіротонією” єпископа сформував Тимчасове Вище церковне управління РПЦЗ, яке займатиметься серед іншого „відновленням канонічного порядку” в православній церкві за кордоном і розв’язанням „канонічної кризи”. 

На собор запросили трьох митрополитів – болгарського Фотія, грецького Кіприана та румунського Власія. Понад те, єпископ Даниїл розраховує поповнювати ряди пастви з російських груп, що відійшли від РПЦЗ і навіть з московської Патріархії. 

За інформацією видання, ще під час візиту до Росії делегації РПЦЗ й підписання Акту Агафангелові було заборонено служити, а Даниїл фактично перебував під домашнім арештом. Причому були чутки, що він може залишити служіння. 

Противники возз’єднання двох Церков із РПЦЗ стверджували, що РПЦ не виконала до кінця умови, поставлені „зарубіжниками”, зокрема, не засудила „єресь екуменізму” (прагнення об’єднати всі християнські церкви, виражене в співпраці з Усесвітньою радою церков) і „гріх сергіанства” (визнання влади більшовиків). 

Навіть сам принцип автономії, закладений в акті про канонічне спілкування, містить формальну підставу для розколу. Приходи РПЦЗ належать громадам, тобто керівництво „зарубіжників” не має прав на церковне майно. Тому кожній громаді запропонували самостійно вирішувати – входити чи не входити до єдиної Церкви.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: