Оголошено лауреата Нобелівської премії з літератури

Переможницею виявилася англійська письменниця Доріс Лессінг.

Доріс Лессінг
news.yahoo.com
Доріс Лессінг, лауреат Нобелівської премії з літератури 2007 року
Лауреатом Нобелівської премії 2007 року з літератури стала англійська письменниця Доріс Лессінг. Про це сьогодні в Стокгольмі оголосив постійний секретар Шведської академії Хорас Енгдаль.

Премією 87-річна Лессінг нагороджена за роботи, присвячені відносинам між різними цивілізаціями і культурами.

Як наголошується в мотивації, Лессінг - епічна письменниця, яка зі властивими їй "образністю, скептицизмом і пилом" вивчає проблеми розділення суспільства.

Лессінг провела дитинство в Південній Родезії (нині Зімбабве). Декілька її книг стали своєрідною хронікою життя родезійського суспільства періоду апартеїду.

Її роман "Золотий щоденник" часто називають класикою феміністської літератури, сама Лессінг наполягала на тому, що це лише один його бік, що по суті його головна тема - права особистості в суспільстві, а зовсім не роль жінок у ньому.

Ім'я лауреата цього року не згадувалося в списку імовірних призерів.

Фаворитами премії вважалися американський письменник Філіп Рот, італійський письменник Клаудіо Магріс, американський артист Боб Ділан, ізраїльський письменник Амос Оз.

Заповідаючи премію з літератури, Альфред Нобель, зокрема, написав, що вона повинна вручатися тому, хто створює найвидатніший літературний твір ідеалістичної спрямованості. Про те, що саме мав на увазі Нобель, можна судити, ймовірно, за книгами, які він любив читати.

На думку шведських істориків, Нобелівська премія з літератури відображає особисті схильності її засновника. Ще в ранній юності він уподобав не тільки до читання, але й до створення власних творів. Пізніше Альфред Нобель знищив багато зі своїх юнацьких віршів, написаних шведською. Проте він зберіг одну велику автобіографічну поему, написану ним по-англійськи.

Альфред Нобель любив читати книги багатьма мовами. Він із захопленням озивався про шведську письменницю Сельме Лагерлеф. У 1909 році вона стала першою жінкою-лауреатом Нобелівської премії з літератури.

Сума грошової винагороди складає цього року 10 мільйонів шведських крон (близько одного мільйона 500 тисяч доларів США).

Письменники з СРСР удостоювалися премії п'ять разів. Серед лауреатів Іван Бунін (1933), Борис Пастернак (1958), Михайло Шолохов (1965), Олександр Солженіцин (1970), Йосип Бродський (1987).

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: