Олександра Пахмутова святкує 80-річчя

Відома російська композиторка Олександра Пахмутова святкує ювілей.

Олександра Пахмутова
Відома російська композиторка Олександра Пахмутова святкує ювілей
Сьогодні, 9 листопада, виповнюється 80 років відомій російській композиторці Олександрі Пахмутовій.

Вона написала мелодії для величезної кількості радянських хітів і шлягерів російської естради, створила незабутню музику московських Олімпійських ігор - "До свидания, Москва". Олександра Пахмутова стала автором понад 400 пісень, майже кожна з яких відома.

Її перу належать такі шлягери, як "Нежность", "Надежда", "Беловежская пуща", "Белоруссия", "Виноградная лоза", "Главное, ребята, сердцем не стареть", "Орлята учатся летать", "Русский вальс", "Команда молодости нашей", "Птица счастья", "Я не могу иначе" і багато інших. Більша частина цих композицій написана у співпраці з відомим поетом-піснярем Миколою Добронравовим, чоловіком Олександри Миколаївни.

Олександра Пахмутова народилася 9 листопада 1929 року в селищі Бекетівка, яке пізніше увійшло до складу Волгограда. З самого дитинства Олександра виділялась музичними здібностями. Свої перші мелодії вона написала вже в три роки. Коли їй було чотири роки, вона написала п'єсу "Півні співають".

У 1943 році Олександра Пахмутова була прийнята в Центральну музичну школу при Московській державній консерваторії. Після закінчення у 1953 році консерваторії, вступила до аспірантури, яку з успіхом закінчила в 1956-му. У 1968 році Пахмутова зайняла посаду секретаря правління Союзу композиторів СРСР.

Читайте також:

Кіра Муратова святкує 75-річчя

П'єр Рішар святкує 75-річний ювілей

Річард Гір святкує 60-річний ювілей

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: