Ґомбровича й Лема поляки більше не читають

Міністр освіти Польщі ухвалив новий список літератури до читання в школі, з якого зникли твори Вітольда Ґомбровича та Станіслава Лема.


У Польщі учні в школі більше не читатимуть Вітольда Ґомбровича та Бруно Шульца. А коли почують назву „Солярис” або „Кіберіада”, не муситимуть знати, що їх автором є Станіслав Лем. Міністр освіти Роман Ґєртих викреслив цих письменників зі шкільної програми. Натомість обов’язковими до читання будуть Генрик Сєнкєвич, Іван Павло ІІ та Ян Добрачиньскі.

Польський прем’єр уже дав згоду на список Ґєртиха. Крім Ґомбровича та Лема, зі списку випали „Процес” Кафки та „Майстер і Маргарита” Булгакова. Натомість тепер учні читатимуть аж чотири повісті Сєнкєвича, „Злочин і кару” Достоєвського та „Страждання юного Вертера” Ґьоте, а ще біографію Кароля Войтили.

Міністр освіти затвердив список і не зважав на протести вчителів і міністерства культури. Навіть нащадки Сєнкєвича не хотіли, аби школярі читали багато його творів коштом Ґомбровича – письменника, якого перекладали іноземними мовами чи не найбільше з поляків.

„Мені здається, ми дійшли доброго компромісу,” - сказав міністр. Проте він не пояснив, з ким саме досягнуто такого компромісу – адже в Польщі знайшлося чимало протестувальників.

Новий список є обов’язковим для учнів, які щойно починають навчатися в молодших або середніх класах. Їх старші колеги ще читатимуть твори за старим списком.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: