Опера „Час циган” у Парижі

Прем’єра опери „Час циган”, створеної за однойменним фільмом Еміра Кустуріци та у його постановці, відбулася в Паризькій національній опері.

Емір Кустуріца (Фото: film.ru)
Емір Кустуріца (Фото: film.ru)
Після спектаклю, в якому на сцені з’являються живі гусаки, опудала індичок і трактор, аудиторія аплодувала співакам і музикантам стоячи.

Лібрето для "Часу циганів" написав Ненад Янкович, він же взяв участь у створенні музики - нарівні з Дежаном Спаравало і Стрибором Кустуріцею, сином Еміра Кустуріци. В оригінальному фільмі звучав саундтрек Горана Бреговича, але композитор уже давно посварився з режисером, і від старої, усім відомої музики для паризької постановки довелося відмовитися.

Ненад Янкович залишив для опери сюжетні лінії молодих циганів Перхана й Азри та історію Ахмеда, що краде дітей і робить з них жебраків у Мілані. В "Часі циган" немає ні діалогів, ні речитативів: весь спектакль будується на послідовності музичних номерів, що виконуються циганською мовою, у різних декораціях.

Ідея перенести на сцену "Час циган", фільм, що приніс Кустуріці в 1989 році приз за кращу режисуру на Канському фестивалі, належить директорові Паризької національної опери Жерару Мортьє.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: