Опубліковано невідомий роман Агати Крісті про Пуаро та Гітлера

Британський таблоїд надрукував першу частину невідомого раніше оповідання "королеви детективу", знайденого на горищі її будинку.

Британська газета The Daily Mail почала публікувати раніше невідомий роман Агати Крісті про легендарного детектива Еркюля Пуаро.

Чернетка оповідання "Приборкання Цербера" була знайдена дослідником рукописів і графологом Джоном Карраном на горищі заміського будинку Агати Крісті. На розшифровку записів через нерозбірливий почерк письменниці пішло декілька років.

Розповідь під назвою "Приборкання Цербера" вже публікувалася, проте, як стверджує Карран, йдеться про абсолютно іншу версію. Вона визначна насамперед тим, що має яскраву виражену політичну спрямованість.

Оригінальний варіант "Приборкання Цербера" Агата Крісті почала писати ще в 30-х роках минулого століття. Але в 1939 році видавці відмовилися від публікації роману. Ймовірно, зокрема через політичну спрямованість. Так, одним з головних персонажів є диктатор, який явно нагадує Адольфа Гітлера. Звуть цього героя Август Гертцляйн.

У романі Агата Крісті висловлює сподівання на те, що цей диктатор може бути привернутий у християнство і почне проповідувати мир і любов. У 30-і роки, за даними The Daily Mail, насправді були люди, які вірили в це (наприклад, американський релігійний проповідник Френк Бухман).

Іншою незвичайною деталлю оповідання стали душевні хвилювання Еркюля Пуаро, викликані жіночою красою. На початку розповіді письменниця вкладає в його вуста фразу про те, що для гармонії в цей момент не вистачає жінки - une femme du monde.

Кажучи про "маленького акуратного чоловіка", який пристрасно мріє про яскраву жінку, Агата Крісті жартівливо натякає на свого другого чоловіка археолога Максиміліана Меллоуна, який, як і знаменитий детектив, був невисокого зросту і вже у зрілому віці виявляв чималу цікавість до жінок.

Знамениті детективні романи Агати Крісті (1890-1976) перекладені 45 мовами світу, причому тільки англійською мовою продано більше мільярда копій. За цим показником "королеву детектива" перевершують тільки Біблія і твори Шекспіра.

Це не перший випадок, коли невідомі твори знаменитих письменників публікують неспеціалізовані видання. Так, восени журнал Playboy вперше опублікує уривок з незакінченого роману Володимира Набокова The Original of Laura, який письменник перед смертю заповів знищити. Номер з уривком твору надійде у продаж 10 листопада цього року - за тиждень до початку офіційних продажів книги.

Читайте також:

Іранська жінка-маніяк вбивала за творами Агати Крісті

Playboy опублікує незавершений роман Набокова

Будинок Агати Крісті перетворили на музей

Невідомий росіянин купив "Майн Кампф" за 35 тис. доларів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: