Перлина Франції знову сяє

12 мільйонів євро і 4 роки реставрацій знадобилося експертам, щоб Дзеркальна галерея Версальського палацу знову приймала гостей.

З 27 червня 2007 року Дзеркальна галерея Версальського палацу знов відкрита для публіки.

Реставрація одного з найвідоміших залів палацу зайняла чотири роки - рік на дослідження, три - на роботи - і коштувала 12 мільйонів євро, повідомляє агентство France Presse.

Завершена в 1684 році архітектором Жюлем Ардуен-Мансаром і художником Шарлем Лебреном, галерея багато разів ремонтувалася, але тільки в 2000 році 73-метровий зал був відреставрований повністю і повернений в стан, близький до оригінального (багато деталей інтер'єру були втрачені під час Великої Французької революції). Зокрема, реставратори повністю розчистили оригінальні живописні полотна: більшість з них була записана поверх пізнішими художниками, але тепер вони виглядають так, як виглядали за часів Лебрена і короля Людовика XIV. Експертам вдалося встановити походження дзеркал, що дали назву галереї: всі вони були зроблені у Франції, а не у Венеції, як припускали деякі учені.

Дзеркальна галерея служила місцем зборів і балів. У ній відбувалися і важливі державні заходи: там відбулася історична зустріч Наполеона і королеви Вікторії, там в 1919 році був підписаний Версальський мирний договір, що поклав край Першій Світовій війні.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: