Pinchuk Art Centre може співпрацювати з Лувром

Президент Музею Лувр Анрі Лорет обговорив у Києві можливість співпраці з PinchukArtCentre.

PinchukArtCentre (Фото: pinchukfund.org)
PinchukArtCentre сподівається "представляти і просувати Україну як один із ключових центрів сучасного мистецтва".

Як повідомили УНІАН у Фонді Віктора Пінчука, після огляду поточної виставки “Око підсвідомості: Вибрані фотографії з колекції сера Елтона Джона” відбулася зустріч президента Фонду Томаса Еймон-Ларитаза, арт-директора PinchukArtCentre Клер Стеблер, культурного аташе Посольства Франції в Україні Аїши Керубі. На зустрічі обговорювали можливість подальшої співпраці, а також стан сучасного мистецтва в Україні.

Президент Лувру вивчив колекцію центру. Особливий інтерес у нього викликали роботи сучасних українських художників. Він зауважив, що унікальна колекція Лувру, до якої входять роботи ранньої королівської колекції, також постійно розширюється новими придбаннями XXI сторіччя.
"Для нас велика честь – приймати в центрі таких авторитетних представників арт-світу, - сказала Клер Стеблер. - Адже на сьогоднішній день Лувр є одним з найбільш інноваційних музеїв світу, який постійно розширює програми виставок, планує відкривати свої філіали в інших країнах. Тому важко переоцінити значущість цієї зустрічі, обміну досвідом і дискусій для розвитку і модернізації художньої сцени в Україні".

За її словами, "разом з тим PinchukArtCentre працює над вирішенням іншого завдання – представляти і просувати Україну як один із ключових центрів сучасного мистецтва. Візити таких особливих гостей, як Анрі Лорет або одного з найвпливовіших галеристів світу Джея Джопліна, який у червні відвідав відкриття виставки фотографій з колекції Елтона Джона, – це події, які без сумніву привертають увагу до країни з боку світової арт-спільноти. Вони наближають той день, коли арт-подій у Києві чекатимуть з таким самим нетерпінням, як у Лондоні або Парижі".

Анрі Лорет зауважив, що "спогади про перші відвідини PinchukArtCentre надихають його на нові візити і подальшу співпрацю".

Анрі Лорет (Henri Loyrette) є президентом Музею Лувр (président directeur général du Musée du Louvre) з 2001 року.

Свою виставкову діяльність Музей Лувр почав 1793 року. До колекції Лувру входять як роботи ранньої королівської колекції, так і останні придбання художників XXI сторіччя. Середня щорічна кількість відвідувачів музею складає близько 6 мільйонів.

PinchukArtCentre - найбільший центр сучасного мистецтва в Україні й один з найбільших у Східній Європі. Центр сучасного мистецтва PinchukArtCentre - один із проектів Фонду Віктора Пінчука у сфері культури.

Одним із основних завдань діяльності PinchukArtCentre є модернізація української художньої сфери, розвиток актуального мистецтва і представлення зарубіжних і українських художників. Центр регулярно проводить виставки, семінари і лекції. У 2007 році PinchukArtCentre офіційно представляє Україну на 52-му Венеціанському Бієнале. З моменту відкриття у вересні 2006 року PinchukArtCentre провів чотири виставки, які відвідали більш як 140 тисяч чоловік.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: