PinchukArtCentre представить шокотерапію Демієна Херста

PinchukArtCentre представить нову виставку "Реквієм" - найбільшу ретроспективу творчості Деміена Хьорста (Damien Hirst), до якої увійшли понад сто робіт, створених у період з початку 90-х до наших днів.

У рамках виставки "Реквієм" відбудеться світова прем'єра нового живописного циклу Skull paintings, створенного з 2006 по 2008 рік. Виставка триватиме з 25 квітня по 20 вересня 2009 року.

До експозиції увійдуть твори, які вже стали всесвітньо відомими та передають все розмаїття творчого досвіду Хьорста. Серед них і такі ранні іконічні скульптури, як "Тисяча років" (A Thousand Years, 1991), та "Поза отарою" (Away from the Flock, 1994), і відносно недавні роботи 2007 року - "Ворота до Царства Небесного" (Doorways to the Kingdom of Heaven), монументальний триптих з метеликами, та "Смерть пояснено" (Death Explained), розрізаної навпіл акули в акваріумі з формальдегідом.

З самого початку свого творчого шляху Деміен Хьорст розширює межі мистецтва та саме поняття актуальності ролі митця. Вперше демонструючи серію картин
Skull paintings, виставка "Реквієм" свідчить про появу якісно нового, сміливого напрямку у творчості майстра. Створюючи такі роботи, як "Череп в пустці" (Floating Skull, 2006), "Смиренний успадкує Землю" (Meek Shall Inherit the Earth, 2008), та "Чоловікам нічого не слід знати" (Men Shall Know Nothing, 2008), Хьорст повертається до унікального стану живописця, який самотній за визначенням, і, зіштовхуючись із темним боком людської натури та існування, досліджує її на глибоко особистісному рівні.

Постійне прагнення людства до життя перед обличчям неминучості смерті - це та тема, до якої в радикальній та безпосередній формі звертається митець у своїх роботах протягом вже двох десятиріч. Досліджуючи красу та тління, кохання та хіть, науку та релігію, історію та мистецтво, Хьорст створює роботи, що є одними з найбільш концептуально глибоких та зухвалих витворів нашого часу.

"Ця виставка - дуже визначна подія для світової культури. Але особисто для мене надважливим є те, що вперше побачити нового Хьорста можна саме у Києві, - каже Выктор Пынчук. - Київський "Реквієм" Хьорста означає, що Україна та Світ - його культурна сучасність - цікаві та потрібні одне одному. Ми існуємо в єдиному вимірі".

Екхард Шнайдер, Генеральний директор PinchukArtCentre: «Цією фундаментальною ретроспективою Деміена Хьорста та його абсолютно новим циклом живопису PinchukArtCentre робить свій вагомий внесок у міжнародну дискусію щодо творчості одного з провідних митців сучасності».

Читайте також:

Арт-ярмарок TEFAF відкрився в голландському Маастріхті

Художник Олексій Литвиненко запросив на "Прогулянку"

Голандський художник використовує обличчя для арт-об’єктів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: